Rettegésre vágytok? Ezeket a filmeket ajánljuk hozzá
Nincs Halloween horror nélkül. Ezek a legújabbak.
Eduline
Ismerős a Büszkeség és balítélet című világhírű Jane Austen-regény? Nos, bár korábban sokszor megfilmesítették már a történetet, idén egy zombis verzió is kijött. Igen, jól olvasod, zombis film készült a klasszikus regényből.
A Démonok között 2 igaz történeten alapul. Annak idején a brit Mirror számolt be egy család különös történetéről, amikor az anya a lapnak azt állította, démon szállta meg a házukat. Idén készült el az erről szóló film.
A Vaksötét alapsztroija, hogy pár fiatal betör egy idős, vak veteránhoz, aki azonban leleplezi őket, és kiderül, vaksága ellenére igencsak veszélyes fickóról van szó. Ráadásul egy sötét titkára is fény derül.
A fiú: a címen nem sokat agyaltak, de a feszültségre legalább gondot fordítottak. A film egy dadusról szól, akinek egy bábura kell vigyáznia, amit egy furcsa pár a saját gyerekeként kezel. Bár használati utasítást adnak a bábuhoz, a dadus ezt nem tartja be, és ebből bizony kellemetlenségei adódnak.
Több mint 100 kiadvány tankönyvvé nyilvánítása zárult le sikeresen, így ezekkel is bővül az iskolák számára elérhető tankönyvkínálat. Az intézményeknek az áprilisi rendeléseiket sem kell módosítaniuk: az újonnan engedélyezett kiadványokat augusztus 24. és szeptember 15. között, pótrendelésben kérhetik – közölte Lannert Judit egy Facebook-bejegyzésben.
Már óvodáskorban megjelenhetnek azok a jelek, amelyek arra utalnak, hogy egy gyerek később kieshet az oktatásból és a munkaerőpiacról – állítja a brit fiatalok munkanélküliségével foglalkozó felülvizsgálat vezetője. Angliában ezért már az iskolákban megpróbálnák azonosítani a veszélyeztetett gyerekeket.
A fideszes képviselők az Alkotmánybírósághoz fordultak a közfeladatot ellátó közérdekű vagyonkezelő alapítványok (kekvák) megszüntetését lehetővé tevő alaptörvényi rendelkezés miatt. A testület azonban nem vizsgálta érdemben a kifogásaikat, és visszautasította a beadványukat.
Tegnap arról posztolt a KDNP, hogy a kormány a pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztésével „33 milliárd forintot húz ki a tanárok zsebéből”. Erre reagált a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ), amely szerint a KDNP állításai nemcsak tévesek, hanem félrevezetőek is.
Mi történik egy gyermekvédelmi jelzés után, eljut-e a megfelelő helyre, és kap-e visszajelzést az, aki segítséget kért? Többek között ezekre a kérdésekre keresik a választ abban a felmérésben, amelyről szakmai szervezetekkel kezdett egyeztetést a Szociális és Családügyi Minisztérium.
Újabb jelentős átalakítások körvonalazódnak az óvodai nevelésben: a PSZ és a PDSZ minisztériumi egyeztetésén több olyan terv is előkerült, amely alapjaiban változtathat a jelenlegi gyakorlatokon.