Ezek a hétvége legjobb budapesti programjai - kevés pénzből is jól érezheted magad

Ha nem akarsz költekezni, akkor sem kell otthon ülnöd a hétvégén. Budapesti programokat ajánlunk.

  • Eduline
Foprtepan / Urbán Tamás

Ismét megrendezik a Vegan Food Festet. A nevéből nem nehéz kitalálni, miről szól az Allee bevásárlóközpont mellett helyet kapó rendezvény: vegán étekelet kínálnak erre szakosodott éttermek. Már ma ott ebédelhettek.

A Nyugat szerzőinek budai törzshelye volt a Hadik, amit a nyáron felújítottak, az újranyitás apropójából pedig egy utcabált rendeznek péntek este.

Tizenkettedik alkalommal rendezik meg a Főzdefesztet a Városligetben, ahol kisüzemi söröket kóstolhattok. Bár a fesztivál ingyenes, sört csak egy 1250 forintért megvásárolható pohárba csapolnak.

Reggeltől estig zenét, medencét, termálvizet, ételt és italt ígérnek a Pool&Beer Szezonzáró szervezői. A ferencvárosi Vituki uszodába egész szombaton várják a fürdőzni és bulizni vágyókat, reggel és este 900 forintért, napközben 1800-ért.

 

Hozzászólások

Kapronczai Balázs: Rövid távon biztosan marad a hit- és erkölcstan oktatásának jelenlegi rendszere

Átalakulhat-e a hit- és erkölcstan oktatása? Az elmúlt hetek szakmai vitáira hivatkozva erről kérdezte az oktatási kormányzatot a KDNP-s Máthé Zsuzsa. Kapronczai Balázs államtitkár válaszában egyértelművé tette: a kormány rövid távon nem tervezi átalakítani a jelenlegi rendszert, hosszú távon pedig társadalmi egyeztetés tárgya lehet.

„Mi nem az íróasztal mellől hoztuk ezeket a döntéseket” – megszavazta a parlament az iskolakezdési támogatást

Elfogadta az Országgyűlés az iskolakezdési támogatásról szóló törvényjavaslatot, amit parlamenti vita előzött meg. Az ellenzék nehezményezte, hogy nincsenek jól meghatározva a jogosultsági feltételek és számos rászoruló család kimarad a támogatásból. A kormánypárt képviselői hangsúlyozták, hogy a támogatás szabályait szakmai egyeztetések alapján dolgozták ki, a rendszer nem tökéletes, de lehet rajta fejleszteni.