Na jó, ez lehet a világ legfurább állása

Ha társaságban szeretsz a középpontban lenni, ezzel a munkával biztosan mindenhol te viszed majd a prímet, amikor megkérdezik, mivel foglalkozol.

  • Eduline
Wikimedia Commons

A NASA 1967-ben hozta létre ezt a pozíciót, a tiszteknek meg kell védeniük a Földet az idegen életformák támadásától - írja a hvg.hu.

A pozícióra két embert neveznek ki egyszerre, és jelenleg pont üresedés van. A felvételi követelmények elég magasak: tudományos fokozat, mérnöki vagy matematikai tudás, egyéves kormányzati vezetői tapasztalat is kell, és a bolygóvédelemről is kell előzetes tudással rendelkezni. De a diplomáciai tudásnak is birtokában kell lenni.

Annyira nem érdemes lelkesedni, amerikai állampolgárság is kell a pozíció betöltéséhez.

A feladat persze nem úgy néz ki, mint a Man In Black című filmben, inkább arra kell figyelni, hogy semmit ne fertőzzünk meg űrutazásaink során, és a Földre visszatérők se hordozzanak be idegen fertőzéseket.

Hozzászólások

Müller Anna szerint a pedagógusok értékelésének osztálytermi megfigyelésre és többforrású visszajelzésre kell épülnie

A keddi parlamenti vitában az ellenzék legfőbb kritikája a pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztésével kapcsolatban az volt, hogy a jelenlegi rendszert úgy állítanák le, hogy egyelőre nem látható, pontosan mi lép a helyére. Lannert Judit szerint ugyanakkor már a nyáron széles körű szakmai egyeztetés kezdődik az új modell kidolgozásáról, Müller Anna pedig felszólalásában azt részletezte, milyen szempontok mentén lenne érdemes újragondolni a pedagógusok értékelését.

Sok kutató havi 140 ezer forintból él: a tíz éve változatlan ösztöndíj sürgős emelését kérte a doktoranduszok érdekképviselete Lannert Judittól

A doktori képzés első két évében járó, 2016 óta változatlan havi 140 ezer forintos ösztöndíj összege a Doktoranduszok Országos Szövetsége szerint már nem biztosít megfelelő megélhetést a doktoranduszok számára. Ezért a szervezet a doktoranduszi alapösztöndíj jelentős emelését és a nyugdíjjogosultság rendezését kérte Lannert Judittól.

Csak bruttó 3045 forint jár egy emelt érettségi kijavításáért a tanároknak, az újraérettségizők viszont 81 ezer forintot fizetnek

Az emelt szintű érettségik javításának díjazását bírálta keddi parlamenti felszólalásában Müller Anna, a Tisza Párt képviselője. A matematika-kémia tanár szerint miközben az Oktatási Hivatal évről évre nehezen talál elegendő vizsgáztatót az emelt szintű vizsgákhoz, a dolgozatok javításáért járó díjazás továbbra is rendkívül alacsony.