Ezek a topgimnáziumok már közzétették a végleges felvételi jegyzéküket
ELTE Radnóti, Madách, Lovassy - mutatjuk, hogy melyik középiskolák töltötték fel a honlapjukra a végleges felvételi jegyzéküket.
Elsősorban nem munkaerő-piaci igények alapján választanak egyetemi-főiskolai képzést a felvételizők - írja a Profession.hu.

"Minden évben vannak divatos szakok a felvételizők körében, amelyekre annak ellenére nagy a túljelentkezés, hogy az álláspiac ezeken a területeken már telített. A fiatalok a legtöbb esetben nem mérlegelik a jelentkezésnél, hogy tanulmányaik befejezése után az általuk kiválasztott szakon szerzett diplomával mekkora eséllyel indulnak majd az álláspiacon" - nyilatkozta Martis István, a Profession.hu vezetője.
Az idei felvételin a gazdálkodási és menedzsment alapszak volt a legnépszerűbb, erre hétezren jelentkeztek, az osztatlan szakok közül pedig a jogászképzés tarolt. Ehhez képest a Profession adatai szerint jogászt alig keresnek a munkáltatók, a gazdálkodási és menedzsment szakosoknak sem kedvez a munkaerőpiac, és a legnépszerűbb tíz alapszak közé került ápolás és betegellátás szakon szerzett diplomával sem egyszerű elhelyezkedni. A tíz legnépszerűbb szakról itt olvashattok.
Jó hír viszont a műszaki és informatikai pályára készülőknek, hogy mérnöki és programozói állásajánlatokból sokkal könnyebben tudnak válogatni a friss diplomások. A gépészmérnöki, a műszaki menedzser, a mérnökinformatikus és a gazdaságinformatikus szak tehát nem véletlenül került be a tíz legnépszerűbb közé. A pályakezdő mérnökök legfrissebb fizetési adatairól itt olvashattok, arról pedig, hogy mely szakokkal lehet a legjobban, illetve a legrosszabbul keresni, itt írtunk.
Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről! |
ELTE Radnóti, Madách, Lovassy - mutatjuk, hogy melyik középiskolák töltötték fel a honlapjukra a végleges felvételi jegyzéküket.
Magyar Péter kormánybiztosnak kérte fel Bódis Krisztát, aki a társadalompolitikai stratégia kialakításán dolgozhatna, Tarr Zoltán a kultúráért és társadalmi kapcsolatokért felelős minisztérium élére kerülhetne, míg Tanács Zoltán a Tudományos és Technológiai Minisztérium irányítását kaphatná meg.
Az ELTE Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Karának Autizmus Spektrum Pedagógiája (ASP) szakirányán dolgozó valamennyi oktató felmondott, és 2026. augusztus 31-ével távozik az intézményből. A döntést közös Facebook-bejegyzésben jelentették be, amelyben túlterheltségről, intézményi nehézségekről és erős nyomásról írtak.
Többen is jelezték, hogy nem tudják letölteni az érettségi feladatsorokat az Oktatási Hivatal weboldaláról. Hétfőn kezdődik az érettségi időszak, sokan pedig éppen az utolsó pillanatos felkészülés közben szembesültek a hibával.
@eduline.hu A számológépetek többet segíthet a matekérettségin, mint gondolnátok. A @studium_generale matekosai most megmutatják, hogyan spórolhattok akár 10 percet a számolások idejéből. #érettségi #érettségi2026 #fyp #szponzorálttartalom #raiffeisenbank ♬ eredeti hang - eduline.hu
Május 4-én veszi kezdetét a tavaszi érettségi szezon. Országszerte több mint 148 ezer diák ad számot tudásáról csaknem 1200 helyszínen.
Videóban beszélt részletesen felsőoktatási útjáról Orbán Anita, akinek többek között vállalatértékelésből és történelemből van mesterdiplomája. Összegyűjtöttük, még mit érdemes tudni a leendő külügyminiszter és miniszterelnök-helyettes szakmai múltjáról.
Az Oktatói Hálózat (a felsőoktatásban dolgozó oktatók és kutatók civil szervezete) készen áll arra, hogy elkezdődjön a szakmai párbeszéd Lannert Judit gyermek- és oktatásügyi miniszterrel.