Mennyi időn belül kell letenni a KRESZ-vizsgát?

Mennyi időtök van a KRESZ-vizsga letételére, ha már elkezdtétek a tanfolyamot? Mi van, ha nem sikerül elsőre? Újabb olvasói kérdésre válaszoltunk.

  • Eduline

Elvégeztem a KRESZ-tanfolyamot, de a vizsga nem sikerült. Külföldön leszek, és csak fél év múlva tudok újra jelentkezni. Újra el kell végeznem a tanfolyamot is?

Nem: az augusztus 15-én életbe lépett új szabályozás alapján a tanfolyam első előadásától számított egy éven belül kell levizsgáznotok. Első alkalommal a tanfolyam megkezdésétől számított kilenc hónapon belül kell jelentkeznetek a vizsgára. Vezethettek-e külföldön friss jogsival? Erről itt olvashattok, a jogosítvánnyal kapcsolatos összes cikkünket pedig itt találjátok.

Hozzászólások

A jóval magasabb ösztöndíjak miatt sem szeretnének a diákok visszatérni a KEKVA előtti rendszerhez a Corvinuson

A diákok szerint a két-háromszoros ösztöndíjak miatt a mostani rendszerben kevesebbet kell az egyetem mellett dolgozniuk, az oktatók nagyobb önállóságot szeretnének, a többi dolgozó pedig örülne már annak, ha már az egyeztetésekbe is aktívan belevonnák őket - ez derült ki azon a fórumon, melyet a Corvinuson tartottak azzal kapcsolatban, hogyan működjön az egyetem a KEKVA-időszak után.

Miért van kétszer annyi SNI-s diák Békésben, mint Borsodban? – a korai fejlesztésre szoruló gyerekek 30 százaléka „láthatatlan”

Miközben Békés vármegyében minden hatodik általános iskolás sajátos nevelési igényűnek számít, addig Borsod-Abaúj-Zemplénben csak minden tizenhatodik gyerek kap ilyen diagnózist a KSH friss adatai szerint. A különbség első ránézésre azt sugallhatná, hogy egyes térségekben sokkal több az érintett diák, Lannert Judit és Kereki Judit egy régebbi kutatása szerint azonban a számok inkább az ellátórendszer állapotáról, a diagnózishoz való hozzáférésről és a szakemberhiányról is árulkodnak.