Kanadában zenélő tinédzserekre hívtak rendőröket a szomszédok. És ami ezután jött, az egészen hihetetlen.
Eduline
Május 20-án este történt a kanadai Peelben, hogy a Vynil Ambush névre hallgató amatőr zenekarra rendőrt hívtak, mert hangosan zenéltek egy házibuliban - írja a 444.
A házibulit egy családi ház kertjében tartották, amit a szomszédok nem igazán néztek (hallgattak) jó szemmel (füllel). Így hát kihívták a rendőröket.
A kiérkező rendőr azonban beszállt dobolni a zenekarhoz, majd a végén egy szívhezszóló beszédet is intézett hozzájuk.
Vállaljátok be, hogy legatyásodtok. Játsszatok ingyen, játsszatok azért, hogy láthassanak titeket. Aztán majd lehetnek kéréseitek - tanácsolta.
Heteken belül elkezdődik az egyetem, vele együtt pedig jön egy rakás új kifejezés is. Elmagyarázunk 5 fontosat, amit gólyaként biztosan sokat fogtok hallani - így nem árt már most képbe kerülni velük.
Júniusban még úgy tűnt, húsz év után távozik a Csömöri Mátyás Király Általános Iskola igazgatója. A pedagógusok többsége nem támogatta Bátovszky János újabb vezetői megbízását, az oktatási miniszter először nem is nevezte ki, augusztusban azonban megváltoztatta korábbi döntését. Bátovszky végül újabb egy évre maradhat az iskola élén. A döntés ellen az önkormányzat, szülők és pedagógusok is tiltakoznak.
A pedagógiai szakirodalomban egyre gyakrabban találkozunk a „metakognitív képességek” kifejezéssel. A fogalom egyszerűen azt jelenti, hogy képesek vagyunk figyelni és irányítani saját gondolkodásunkat és tanulásunkat. Észrevesszük, ha valamit nem értünk, megpróbáljuk kitalálni, hogyan juthatunk tovább, ellenőrizzük, hogy sikerült-e, és ha szükséges, változtatunk.
Bár az elmúlt hetekben a tankerületek által meghirdetett állások jelentős részét sikerült betölteni, két héttel a tanévkezdés előtt még mindig több száz pedagógust keresnek.
Lannert Judit gyermek- és oktatásügyi miniszter száz nappal kinevezése után részletesen összegezte eddigi munkáját egy Facebook-posztban. Kiemelte az oktatásban szükséges alapvető szemléletváltást, a túlzott központosítás lebontását és az intézmények, pedagógusok szakmai szabadságának megerősítését.
A kormány hivatalosan visszavonta a Pázmány Campus beruházásának kiemelt státuszát. Pikó András, Józsefváros polgármestere szerint ezzel biztossá vált, hogy a beruházás az eredetileg tervezett formájában nem valósul meg.