Ennél jobb ingyenes programokat nem találtunk - gyerekeknek

Június 7-11. közt a Petőfi Irodalmi Múzeum nyújt otthon a Margó Irodalmi Fesztiválnak, ahol jobbnál jobb ingyenes programokkal kapcsolódhattok ki a fárasztó tanév után.

  • Eduline

Idén a családokra és a gyerekekre is nagy hangsúlyt fektet a fesztivál, így a programok között számos gyermekeknek való, játékosm ismeretterjesztő eseménnyel is találkozhattok. Szemezgettünk nektek a legjobbak közül.

2017. június 10.

10:00 - 13:00: Pagony kreatív – vitézek, bajnokok, lufik és kuflik. Egész délelőtt rajzolhatsz, vághatsz, színezhetsz, ragaszthatsz a Pagony mesefiguráival

11:00 Zalán Tibor: Háry, a rettentő magyar vitéz – Hannus Zoltán színész mesél

11:30 Marék Veronika: Boribon, a bajnok – mese, rajzolás, futóverseny, célba dobás 

12:00 Harcos Bálint: Szofi lufija – Szofi-mesék és lufis játékok

12:30 Dániel András: A kuflik és a mohamanyi – mohamanyimentés és kufliugrálás varázslással

Újabb művek kerülnek fel az ingyenes alkalmazásra: ezt töltsétek le!

Jó hír az irodalmat kedvelőknek. A főváros és a Margó Iradalomi Fesztivál által fejlesztett Margó FM lényege, hogy kortárs írók műveit adják elő színészek, így a zsúfolt villamoson két kézzel kapaszkodva is lehet "olvasni". Az alkalmazást most frissítik, így még több mű kerül fel a hangoskönyv-gyűjteményre. Az applikációt letölthetitek iOS-re és Androidra is.

2017. június 11.

10:00  Dr. Seuss: Kell egy kedvenc.  Kiderül, milyen a zöld sonkás tojás.

11:00 Menyhért Anna: Rubinbogyózselé Interaktív vetélkedő, közös kotyvasztás és felolvasás Menyhért Annával.

11:45 Baár Tünde: Imádom a nyarat! Teljesítsd a játékos feladatokat és tanulj rajzolni Bakos Barbarától!

Hozzászólások

A tantestület nem támogatta, Lannert Judit mégis kinevezte a csömöri iskolaigazgatót – a polgármester a döntés visszavonását kéri

Júniusban még úgy tűnt, húsz év után távozik a Csömöri Mátyás Király Általános Iskola igazgatója. A pedagógusok többsége nem támogatta Bátovszky János újabb vezetői megbízását, az oktatási miniszter először nem is nevezte ki, augusztusban azonban megváltoztatta korábbi döntését. Bátovszky végül újabb egy évre maradhat az iskola élén. A döntés ellen az önkormányzat, szülők és pedagógusok is tiltakoznak.

Mik azok a metakognitív képességek – és tanítani kell-e őket?

A pedagógiai szakirodalomban egyre gyakrabban találkozunk a „metakognitív képességek” kifejezéssel. A fogalom egyszerűen azt jelenti, hogy képesek vagyunk figyelni és irányítani saját gondolkodásunkat és tanulásunkat. Észrevesszük, ha valamit nem értünk, megpróbáljuk kitalálni, hogyan juthatunk tovább, ellenőrizzük, hogy sikerült-e, és ha szükséges, változtatunk.