A botrányok mellett egy nagyon jó hír is érkezett: észrevettétek, mi történik a Diákhitellel?

A téli szünet előtt sem állt meg az élet, volt olyan gimnázium, ahol még tüntettek is az utolsó napon. Voltak azért jó hírek is, például a Diákhitelt igénylők örülhetnek. Ezek voltak a hét legfontosabb eseményei.

  • Eduline

 

Fazék
Fekete ruhában mentek iskolába a bányais diákok Kecskeméten, miután a képviselőtestület nem az intézményt 22 éve sikerrel vezető igazgató pályázatát támogatta.

Óriási pánikot okozott egy levél kedden, ami miatt Los Angeles mintegy ezer iskoláját zárták be egy napra. Ugyanazt a levelet megkapta New York is, de ott hamisnak ítélték. Az is volt szerencsére.

Újabb elemmel bővül a KRESZ-vizsga. Jövőre már kis videókat is lejátszanak, így élethűbb lesz a feladatmegoldás.

Elhatárolódott a BME vezetése az egyetem kancellárjától. Barta-Eke Gyula egy főzőműsorban mondott nagyon furcsa dolgokat.

A Diákhitel kamata 14 éves fennállásának legalacsonyabb kamatát éri el jövőre.

Hozzászólások

Nahalka István: „Ha a gyereket külön föl kell készíteni a középiskolai felvételire, akkor az nem egy jó rendszer”

Miközben évről évre hatalmas a túljelentkezés a hat- és nyolcosztályos gimnáziumokba, a PISA- eredmények alapján is a korai kiválasztás nem növeli a legjobb tanulók teljesítményét, viszont erősíti a társadalmi különbségeket. Nahalka István oktatáskutató kiemelte, hogy a hazai rendszer inkább a családi hátteret, mintsem a tehetséget jutalmazza.

„Látszatintézkedés, kivitelezhetetlen” – a szülők szerint továbbra sem működik jól a heti öt testnevelésóra az iskolákban

Hajnali ébredés, tesi a nulladik órában, összevont órák tömege: sok gyerek elutasítóvá vált a mozgással szemben, és egyesek meg is utalták a kötelező mindennapos testnevelést. A Szülői Hang Facebook-csoportjában megkérdeztük az iskolás diákok szüleit, hogy mi a véleményük a heti öt óra testnevelésről.

@eduline.hu Évek óta, kitartóan kezdik minden szerdájukat egy közeli gyalogosátkelőn és emelik magasba a transzparenseket azok a pedagógusok, szülők, diákok és civilek, akik szerint a őket érintő társadalmi ügyekben nem történik változás – vagy legalábbis nem elég gyorsan. A legtöbben az oktatás lehetetlen helyzetét emelik ki. #zebraszerda #magyaroktatas #pedagogusok #kozoktatas ♬ original sound - eduline.hu