Kemény helyesírási teszt csak bátraknak: hét szó, amit sokan rosszul írnak

Az új helyesírási szabályzat néhány változtatását talán még ma is nehéz megjegyezni, sokan vannak, akik rendszeresen rácsodálkoznak egy-egy szó írásmódjára.

  • Eduline
pixabay.com

Itt találjátok a tesztet:

Még több kvízért kattints ide.

Nyelvtani kvíz: nektek hogy megy a helyesírás?

Olyan helyesírási kvízzel készültünk nektek, amiben többek között a legproblémásabb helyesírási kérdésekkel is találkozhattok. Nektek hibátlan lesz?

Hozzászólások

PhD-val bruttó 500 ezer a versenyszféra-szint? Újabb oktatók beszéltek arról, mennyi a fizetésük a győri egyetemen

Miközben a győri Széchenyi István Egyetem vezetése 39 százalékos béremelésről és 1,27 milliós átlagjövedelemről számolt be, addig van olyan oktató, aki PhD-fokozattal bruttó 500 ezer forintot keres. A pluszpénz kutatási projektekből, publikációkból és többletórákból jöhetne, de a dolgozók szerint ezekhez nem mindenki fér hozzá. Arról nem beszélve, hogy ennek egy részét félév végén egyben utalják át, és mellesleg bármelyik bérkiegészítés „irgalmatlanul sok” pluszmunkával jár.