Az 5 legjobb ingyenes alkalmazás a telefonotokra

Ezekkel az appokkal minden nap tanulhattok valami újat, egyik-másik ráadásul a középiskolában/egyetemen is jól jön.

  • Eduline

Daily Art

A minden nap egy-egy híres festménnyel jelentkező mobilappra a Buzzfeed is felfigyelt. Az összes képhez tartozik egy angol nyelvű leírás, egy Wikipédia-szócikk és a festmény jelenlegi helye. iOS-re innen, Androidra pedig innen tölthetitek le.

Duolingo

A 35 éves egyetemi professzor népszerű nyelvoktató alkalmazását már mi is többször ajánlottuk. A Duolingót úgy építették fel, mint a telefonos játékokat, így észre sem veszitek, és máris órák repültek el nyelvtanulással. A magyar anyanyelvűeknek készített változattal február óta tanulhattok angolul. iOS-re innen, Androidra innen, Windows Phone-ra innen tölthetitek le.

Dictionary.com

A mobilos szótárak jelentősen megkönnyítik az angoltanulást, a Dictionary.com pedig még szórakoztató is. A több mint kétmillió szót tartalmazó, egynyelvű szótárban többek között a szavak etimológiáját, kiejtését és a hozzájuk kapcsolódó kifejezéseket is megtaláljátok, ráadásul a nap szavával folyamatosan bővíthetitek a szókincseteket. iOS-re innen, Androidra innen tölthetitek le. Az öt legjobb ingyenes alkalmazás egyetemistáknak.

PhotoMath

Ha már kívántátok a matekházitok felett ülve azt, hogy valaki csinálja meg helyettetek, akkor imádni fogjátok ezt az alkalmazást. A PhotoMath egy fénykép alapján oldja meg az egyenleteket, ráadásul elmagyarázza, hogyan jutott az eredményre. Csak nyomtatott feladványokat ért, a kézírást nem tudja beolvasni. iOS-re innen tölthetitek le, Androidra pedig 2015 elején érkezik majd.

PhotoMath from MicroBLINK on Vimeo.

Birdsnap

Kiránduláskor jöhet jól ez az ötletes app, amelyet a Columbia University és a University of Maryland kutatói fejlesztettek ki. Csak fényképezzétek le a madarat, töltsétek fel az alkalmazásba, és rögtön megtudjátok, milyen fajról van szó. Az alkalmazást egyelőre csak iOS-szel érhetitek el, innen. Nyolc szuper, ingyenes alkalmazás, ami hasznos lehet a középiskolában.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Hozzászólások

„Pontosan tudtam, milyen úgy várni a tanévkezdést, hogy nincs pénz füzetre vagy írószerekre” – Kőszegi Krisztián az iskolakezdési támogatásról

Az Országgyűlés alelnöke megköszönte a KDNP-s Juhász Hajnalkának, hogy bocsánatot kért a gyermekvédelemben történtekért, de elmondta: a hátrányos helyzetű gyerekeket cserben hagyta az előző kormány. "Nem árulok el nagy titkot: egy szegény, de szerető nagy családban nőttem fel nyolc testvérem mellett. Pontosan tudtam, milyen úgy várni a tanévkezdést, hogy nincs pénz füzetre vagy írószerekre" - kezdte hozzászólását.

Ilyen feltételek mellett kapnák vissza a pedagógusok a sztrájkjogukat a benyújtott törvényjavaslat alapján

Gyerekfelügyeletet, étkeztetést és az érettségizők felkészítését is biztosítani kellene sztrájk idején a köznevelési törvény módosítását célzó javaslat szerint. A tervezet ugyan a pedagógusok sztrájkjogát korlátozó akadályok megszüntetését ígéri, de részletesen meghatározza azt is, milyen feltételek mellett lehetne munkabeszüntetést tartani.

„Több mint száz óra pluszmunkáért bruttó 17 ezer forint járt” – így érzékeltette a pedagógusok túlzott adminisztrációs terheit Müller Anna

A pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztéséről szóló törvényjavaslat záróvitáját tartották kedden a parlamentben. Bár az előterjesztéshez egyetlen módosító javaslat sem érkezett, a vitában így is ütköztek az álláspontok. A kormánypárt továbbra amellett érvelt, hogy a felfüggesztéssel a túlzott adminisztrációs terhek szűnnek meg, az ellenzék az alternatíva hiányát hangsúlyozta.

Megszavazta az Országgyűlés a TÉR felfüggesztését

A pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztéséről szóló törvényjavaslat záróvitáját július 7-én, kedden tartották a parlamentben. Müller Anna tiszás képviselő szerint több mint száz óra pluszmunkát okozott a tanároknak a rendszer.