A helyes fogmosás új oktatófilmje terjed

Sok víz kell hozzá és egy búvárfelszerelés, a többi jön magától.

  • Eduline
AP

A helyes fogmosásra már kisgyerek korunkban tanítanak a szüleink, valamint az iskolában a tanáraink, hogy minden étkezés után fogat kell mosni, azonban pár dolog felett elsiklanak sokszor - meg mi se feledkezzünk meg az emberi restségről.

  • Nem ajánlott fogat mosni egyből étkezés után. Ilyenkor még savasabb a száj pH-értéke, vagyis fogmosáskor ezt dörzsölöd bele a zománcba. Kár lenne érte, inkább várj 20 percet.
  • A legfontosabb az összes közöl az esti fogmosás. A 7-8 órán keresztül csukott szájban szörnyen undorító állapotok alakulhatnak ki az elszaporodó, egyébként természetesen jelenlévő baktériumok miatt. Ha fáradtan vagy egy buli után érsz haza, akkor is mosd meg!

A másik legfontosabb a fogselyem használata, ennek egy megreformálásra tör most egy búvár a tisztogatóhalaival. A tisztogatóhalakat még a cápák is megtűrik maguk körül, hiszen a fogaikhoz és a kopoltyújukhoz tapadt piszkokat eltávolítják, ráadásul néhány élősködőtől is így szabadulhatnak meg.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Hozzászólások

A sötét anyagot is kutatta az új felsőoktatási államtitkár: mit kell tudni Katz Sándorról?

Lannert Judit bejelentette, hogy Katz Sándor lesz az Oktatási és Gyermekügyi Minisztérium felsőoktatásért felelős államtitkára. A nemzetközileg ismert elméleti részecskefizikus az Magyar Tudományos Akadémia egyik legfiatalabban megválasztott tagja, kutatásai során pedig a sötét anyaghoz kapcsolódó elméleti kérdésekkel és a kvark-gluon plazma vizsgálatával is foglalkozott.

Mozgáskorlátozott embereknek fejlesztett videójáték-kontrollert egy magyar diák – fődíjat nyert vele egy rangos amerikai versenyen

Sokan természetesnek veszik, hogy egy videójáték elindításához csak kézbe kell venni a kontrollert. Mozgáskorlátozott emberek milliói számára azonban ez sokszor egyáltalán nem magától értetődő. Ezen változtatna Vida Ákos, aki olyan speciális, kontrollerre csatlakoztatható eszközt fejlesztett, amellyel akár egy kézzel vagy fejmozgással is lehet játszani. Találmányával az egyik legrangosabb amerikai innovációs versenyen is elindult, ahol végül a 15 ezer dolláros fődíjat is elnyerte.