Ha kihagytad a Valentin-napi mozizást, de van kedved egy kicsit filmezni, megmutatjuk, mit érdemes az premierek közül megnézni.
Eduline
Azoknak, akik már várták a nagy arcokat
Az Arany – Matthew McConaugheyt az Interstellar óta nem láthattuk egész estés filmszerepben, bár sorozatokban és szinkronhangként felbukkant többek között a Kubo és a varázshúrokban és az Énekelj!-ben is. A színész most egy újabb amerikai sikersztoriban mutatkozik be. Ez az amerikai férfi, aki megcsinálja a maga szerencséjét, cseppet sem idegen a filmes hagyományoktól, az, hogy ez a film menyiben bővíti majd a felejthetetlen emlékek listáját, mindenkinek magának kell eldönteni. Az előzetes mindenesetre sok izgalomra és kalandra enged következtetni.
Azoknak, akik az elmerengenének
A Holdfény – egy amerikai dráma, amelynek középpontjában az emberi kapcsolatok és önmagunk megismerése áll. Egy három felvonásos történet három ember három - egészen különböző - napjáról. Vajon melyik az az esemény, amely a legnagyobb hatással van az életükre? Ki befolyásolhatja legjobban egy ember fejlődő jellemének kialakulását?
Azoknak, akik szeretik a hazait
Kojot – a héten megjelenő magyar dráma egy akciókkal és látványos jelenetekkel gazdagított magyarmentalitás-bomba. A régóta várt hazai film egy új lehetőséggel kecsegtet azok számára, akik potenciált látnak a hazai filmgyártásban. Középpontban a jól megszokott család, föld és jövő klasszikus motívumaival bukkannak fel. A történetben egy örökség sorsa a kérdés.
Ha másért nem is, a képi világért megéri elmenni rá.
Végül valami azoknak, akik már hiányzott az amerikai humor
A Pofoncsata – a holnap mozikba kerülő amerikai vígjáték Ice Cube-bal egy felhőtlen szórakozást ígérő poénhalmaz azoknak, akik odavannak az amerikai vígjátékokért. Könnyed, humoros, és még pofonok is vannak benne. Erről nem is kell többet mondani, az előzetes magáért beszél:
A hallgatók szerint nehéz eligazodni az egyetemi ösztöndíjak és támogatások rendszerében: bonyolultak a szabályok, rövidek a határidők, sokszor pedig azt sem tudják, hol találják meg a szükséges információkat. Egy friss kutatás szerint egyetlen egyértelműen pozitív vélemény sem érkezett a hallgatói juttatásokkal kapcsolatos tájékoztatásról, illetve az is kiderül, hogy a diákok nagyobb állami szerepvállalást várnának el megélhetésük biztosításában.
A pedagógia önálló szakma, ezért az oktatásirányításban is nagyobb szerepet kellene kapniuk a pedagógusoknak – ezt javasolja dr. Danyi Gyula oktatási szakértő. Szerinte a közoktatást érintő döntések csak akkor szolgálhatják valóban az iskolák és óvodák érdekeit, ha azok előkészítésében és meghozatalában olyan szakemberek is részt vesznek, akik saját tapasztalatból ismerik az intézmények mindennapi működését.
Tovább emelkednek, stagnálnak vagy csökkennek a ponthatárok a jogászképzéseken? Megnéztük, hogyan alakult a jelentkezők száma, hány állami ösztöndíjas helyet hirdettek meg az egyetemek, és az idei érettségik alapján mire számíthatnak a felvételizők.
„Az Európai Bizottság soha nem kérte az alapítványi struktúra megszüntetését” – ezzel érvelt Hankó Balázs az Országgyűlésben az uniós forrásokhoz való hozzáférést célzó törvénycsomag vitájában.
Megjelent a Magyar Közlönyben a pedagógusbérek korrekciójáról szóló kormányrendelet. A korábban bejelentett 0,4 százalékpontos béremelés részletszabályai is nyilvánossá váltak. Mutatjuk, mire lehet számítani.
Bár sok iskolában ma is természetesnek számít, hogy a tanárok az egész osztály előtt ismertetik a dolgozatok vagy vizsgák eredményeit, a Tanítanék Mozgalom szerint ez nemcsak adatvédelmi kérdéseket vet fel.