A héten valószínűleg hazamehet a kórházból a megszúrt tatabányai tanuló

A fiúnak már csak minimális fájdalmai vannak, de nehéz feldolgoznia a történteket.

  • Eduline

Ahogy arról korábban már beszámoltunk, a rendőrséget múlt hét szerdán, reggel 10 óra körül értesítették, hogy egy tatabányai általános iskolában késsel megszúrtak egy fiút. Később kiderült, hogy a késelő osztálytárs már reggel idegesen érkezett az iskolába, senkihez sem szólt. Dühös volt a megszúrt osztálytársára, amiért az korábban a védelmére kelt egy lánynak, akit ő utált.

A megszúrt diákot megműtötték, már csak minimális fájdalmai vannak, és a héten valószínűleg már haza is mehet a kórházból - mondta el írásban az RTL Klub Híradójának, de azt is hozzátette: nehéz feldolgoznia a történteket, időre van szüksége.

Arról is írt, nem mindenre emlékszik, de arra igen, hogy a támadója egész szünetben mellette ment folyamatosan. "Láttam, hogy valamire készül" - emlékezett vissza. Arra viszont ami történt, nem számított. Osztálytársa minden szó nélkül szúrta meg, és azóta sem kért tőle bocsánatot. A fiú azt is elárulta, még nem tudja, hogy abban az iskolában folytatja-e a tanulmányait, ahol a késelés történt.

A késelő letartóztatásáról pénteken döntöttek, amelynek letöltését javítóintézetbe rendelték el. A 14 éves fiú korábban már elismerte, hogy megszúrta osztálytársát, de hozzátette, nem akarta megölni, vagy súlyos sérülést okozni neki.

Ha úgy érzed, segítségre van szükséged, hívd a krízishelyzetben lévőknek rendszeresített, ingyenesen hívható 116-123, vagy 06 80 820 111 telefonszámot! Amennyiben másvalakiért aggódsz, ezt az oldalt érdemes megnézned.

Hozzászólások

Már most 33 fokos sok tanterem, a szabályozás a hideget kezeli, a hőséget nem

Még mintegy három hét van hátra a 2025/2026-os tanévből, de már most sok iskolában 30-33 fokos tantermekben írják az utolsó témazárókat a diákok. A szellőztetés, a sötétítő, és a kereszthuzat a helyzeten nem sokat segít, klíma a visszajelzések alapján csak kevés helyen van. Ráadásul jogszabályok nem foglalkoznak azzal, hogy legfeljebb hány fok lehet a tanteremben.

Nem száz százalékban kapnák vissza az önkormányzatok az iskolákat – sem a tankerületeket, sem a Klebelsberg Központot nem akarja beszántani a kormány

Nem megszüntetni, hanem radikálisan átalakítani szeretné a kormány a Klebelsberg Központot és a tankerületi rendszert – ez hangzott el a szerdai sajtótájékoztatón. A tervek szerint az iskolaigazgatók nagyobb önállóságot kapnának, az önkormányzatoknak és helyi közösségeknek pedig ismét lehetne beleszólásuk az iskolák működésébe.

Egyértelműsítette Lannert Judit: nem lesznek iskolabezárások a kistelepüléseken, pedig soha nem született még ilyen kevés gyerek

Nem tervez a kormány kistelepülési iskolabezárásokat – erről beszélt Lannert Judit kedden az Országgyűlésben. A miniszter ugyanakkor arról is beszélt, hogy a demográfiai helyzet miatt hosszú távon át kell gondolni az iskolarendszer fenntarthatóságát. Szerinte vannak olyan járások Magyarországon, ahol évente már száz alatt van a megszülető gyerekek száma.