Még van esély: pótfelvételivel bekerülhettek egyetemre, akár ingyen is

Holnap éjfélig lehet még jelentkezni egyetemre, főiskolára pótfelvételi eljárással. Korábban már összegyűjtöttük, hogy mennyibe kerülnek a legnépszerűbb alapképzések, most a mesterképzéseket néztük meg. Még van remény, hiszen akadnak államilag támogatott helyek is.

  • Eduline
PTE BTK

Korábban már összegyűjtöttük, hogy a 2018-as felvételi legnépszerűbb alapképzései mennyibe kerülnek, ha pótfelvételivel vesznek fel titeket. Most megnéztük azokat a mesterképzéseket, ahova a legtöbben jelentkeztek korábban. Még van esély bejutni államilag támogatott képzésre például pszichológia, pénzügy, emberi erőforrások tanácsadó, nemzetközi tanulmányok, de még kommunikáció- és médiatudomány mesterképzésre is.

Ha éppen ezek közül valamelyikre nem vettek fel titeket július 25-én, holnap éjfélig még újrajelentkezhettek.

KépzésIntézmény/önköltségIntézmény/önköltségIntézmény/önköltség
vezetés és szervezés ELTE - 350 000 Ft ME - 270 000 Ft SZE - 300 000 Ft
pszichológia DE - 341 500 Ft (van állami) ELTE - 398 000 Ft (van állami) SZTE - 400 000 Ft (van állami)
vállalkozásfejlesztés OE - 325 000 Ft SE - 395 000 Ft BCE - 395 000 Ft (van állami)
marketing ME - 270 000 Ft PTE - 400 000 Ft SZTE - 290 000 Ft
pénzügy KE - 320 000 Ft BGE - 280 000 Ft SZIE - 300 000 Ft (van állami)
emberi erőforrások tanácsadó DE - 235 000 Ft SZE - 300 000 Ft ELTE - 280 000 Ft (van állami)
nemzetközi tanulmányok EKE - 300 000 Ft (van állami) PPKE - 300 000 Ft (van állami) ELTE - 270 000 Ft
kommunikáció- és médiatudomány PTE - 227 500 Ft (van állami) KRE - 400 000 Ft (van állami) DE - 227 500 Ft
gépészmérnöki ME - 370 000 Ft SZIE - 380 000 Ft BME - 400 000 Ft (van állami)

A ponthatárokat előreláthatólag augusztus 24-én hirdetik ki. A 2018-as pótfelvételiről szóló, folyamatosan frissülő cikkeinket itt találjátok.

Pótfelvételi 2018: kizárólag így nyújthatjátok be a jelentkezéseteket

Hogyan lehet benyújtani a felvételi jelentkezést? Milyen szabályok vonatkoznak a pótfelvételire és milyenek lesznek a ponthatárok? Fontos kérdésekre válaszolunk. Hogyan lehet benyújtani a felvételi jelentkezést? A pótfelvételi jelentkezést kizárólag elektronikus úton lehet benyújtani, az E-felvételi keretében, előzetes regisztrációt követően, 2018. július 27. - augusztus 6. között. Milyenek lesznek a ponthatárok?

Hozzászólások

Így adná vissza a tanárok szabadságát a Tisza Párt

Szabad tankönyvválasztás, szabad módszertan, nagyobb intézményi autonómia és a politikai befolyástól mentes működés – ezeket ígéri a kormányzásra készülő Tisza Párt. Megnéztük, mit jelent mindez a gyakorlatban: milyen változásokat hozhatna a pedagógusok mindennapjaiban, és mennyiben találkozik a párt „szabadság”-értelmezése a tanárok tapasztalataival és elvárásaival.

Bódis Kriszta: „Nem fogadhatjuk el, hogy ma Magyarországon a szülőknek kell harcolniuk azért, ami alapjog: a gyermekük megfelelő fejlesztése, ellátása, méltó oktatása”

Közel 120 ezerre emelkedett az SNI-s diákok száma a 2025/2026-os tanévben a közoktatásban és a szakképzésben. Ezek a tanulók a mindennapokban nincsenek könnyű helyzetben, ezért civil szervezetek kidolgoztak egy szakmai minimumot, melyet személyesen adtak át a Tisza társadalompolitikai szakértőjének.

@eduline.hu Érdekel, hogyan szerezhetsz egyszerűen két pontot a matekérettségin? A@studium_generale matekosai elárulják neked! #érettségi #érettségi2026 #fyp #szponzorálttartalom #raiffeisenbank ♬ eredeti hang - eduline.hu

„Olyan miniszterre van szükség, aki hatással van a miniszterelnökre” – átfogó változásokat vár a PSZ

Szabad tankönyvválasztást, új Nemzeti alaptantervet és valódi egyeztetést sürget Totyik Tamás, aki szerint az oktatási rendszer problémái egymásra épülnek, és egyfajta „pillangóhatásként” erősítik fel a társadalmi különbségeket. A Pedagógusok Szakszervezetének elnöke úgy látja, az új kormánynak egyszerre kellene gyors lépéseket tennie és hosszú távú reformokba kezdenie.