Ezek az ingyenes oldalak és alkalmazások segíthetnek az érettségire való készülésben

Kevesebb mint egy hónap van hátra az érettségi kezdetéig. Ezért most már ideje belehúzni a tanulásba. Mutatjuk milyen alkalmazásokat és oldalakat érdemes kipróbálnotok a készülés során.

1. Quizlet – Tanulókártyák, tesztek, közös gyakorlás

A Quizlet egy sokoldalú tanulási segédeszköz, ami kiválóan alkalmazható különféle tantárgyak anyagának elsajátításához. Az Androidra és iOS-re is elérhető applikációban saját tanulókártyákat és teszteket készíthetsz, melyeket meg is oszthatsz másokkal – így például osztálytársakkal közösen is gyakorolhattok. A nyelvtanulásban nagy hasznát veheted a szókártyás funkciónak, de történelemből is segíthet, például évszámok memorizálásában.

Ezekre érdemes odafigyelni: voltak feladatok, melyek gondot okoztak a történelem próbaérettségin.

2. Photomath – Matek egyszerűbben, lépésről lépésre

A Photomath az egyik legnépszerűbb app, ha matekról van szó. Az alkalmazás nemcsak megoldja a feladatokat, hanem részletesen, lépésről lépésre meg is mutatja a megoldás menetét. Használható többek között algebra, törtek, függvények, egyenletek és statisztika témakörökben is. Így nemcsak ellenőrizheted a munkád, hanem valóban meg is értheted a megoldásokat.

Mutatjuk, mely feladatok mentek nehezen a diákoknak a középszintű próbaérettségin matekból.

3. Magyar Elektronikus Könyvtár – Kötelező olvasmányok bárhol, bármikor

A Magyar Elektronikus Könyvtár (MEK) az Országos Széchényi Könyvtár online szolgáltatása, ahol szinte minden kötelező olvasmány elérhető. Ha éppen nincs kéznél a könyv, az oldalon keresztül elolvashatod vagy akár hangoskönyv formájában is meghallgathatod a műveket. Ez különösen hasznos lehet például utazás közben, amikor másképp nehéz lenne tanulásra időt szakítani.

4. zanza.tv – Rövid videók, gyors ismétlés

A zanza.tv egy kifejezetten középiskolások számára készült oktatási platform, ahol minden kötelező érettségi tantárgyhoz elérhetők rövid, pár perces oktatóvideók. Ezek évfolyamokra bontva segítik az ismétlést és a felkészülést. A videókhoz kapcsolódó tesztek és fogalomtárak tovább segítik az anyag elmélyítését, így hatékonyabbá téve a tanulást.

A legfontosabb tudnivalók a 2025-es érettségiről

Ha ezekkel sem éritek be, akkor az Oktatási Hivatal oldaláról letöltitek a korábbi évek feladatlapjait és a hozzájuk tartozó javítási útmutatókat is - közép- és emelt szinten egyaránt:

 

Hozzászólások

„Olyan emberekre van szükség, akik egy kicsit másképp ketyegnek tanárként”

Az a kérdés, hogy milyen tanárokra van szükség az iskolákban, első látásra egyszerűnek tűnik. A legtöbben azt válaszolnák: jól képzett, elkötelezett, a tantárgyukat szerető pedagógusokra. Mindez természetesen igaz. Mégis, ha végignézünk azokon az iskolákon, amelyek hosszabb időn keresztül képesek voltak valódi változást létrehozni, azt látjuk, hogy valami más is közös bennük. Vélemény.

Lannert Judit a Tanítanék Mozgalmat kérte fel a „feketelistázott” pedagógusok ügyeinek felderítésére, teljes körű kivizsgálást ígér

A Tanítanék Mozgalom gyűjti össze azokat az eseteket, amikor a korábban polgári engedetlenség miatt elbocsátott vagy a státusztörvény következtében távozó pedagógusokat nem veszik vissza az állami iskolákba. Lannert Judit felkérésére minden hozzájuk beérkező ügyet továbbítanak az Oktatási és Gyermekügyi Minisztériumnak, amely teljes körű kivizsgálást ígért.

PDSZ a tanárok „feketelistázásáról”: előrelépés a törvénytervezet, de a tankerületek meghatározó szerepe lényegében megmaradt

A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete szerint önmagában nem jelent megoldást, hogy a minisztérium a Tanítanék Mozgalmat kérte fel a „feketelistázott” pedagógusok ügyeinek összegyűjtésére. A szakszervezet úgy véli, a probléma rendszerszintű, ezért nem egyedi esetek kivizsgálására, hanem a döntési mechanizmus átalakítására lenne szükség.

A nap kérdése: van állami férőhely a pótfelvételin?

Ha az általános felvételin nem sikerült bekerülnötök egyetlen megjelölt képzésre sem, a pótfelvételi még újabb esélyt jelenthet. De vajon ilyenkor is lehet állami ösztöndíjas helyet találni, vagy már csak önköltséges képzések közül választhattok?