Ennyi diákot vettek fel külföldi egyetemre a 10 legjobb hazai gimnáziumból

Csak az első helyezett Eötvös József Gimnáziumból 40 diák került be külföldi egyetemre.

A HVG 2025-ös középiskolai rangsorában szerepel, hogy a top100-as listára felkerült középiskolákból hány diákot vettek fel külföldi egyetemre. Ez a szám a legjobb 10 középiskolából átlagosan 20-30 között mozog.

Azt azonban érdemes megjegyezni, hogy a legtöbben az első helyezett Eötvös József Gimnáziumból jutottak be külföldi felsőoktatási intézménybe, de a második ELTE Trefort Ágoston Gyakorló Gimnáziumból is 21-en, és a harmadik helyezett Fazekasból is 33-an külföldön tanulnak tovább.

HVG Középiskolai rangsor 2025

A top 10-es listában a külföldön tanuló diákok száma a következőképpen alakult:

  1. Budapest V. Kerületi Eötvös József Gimnázium: 40 fő
  2. ELTE Trefort Ágoston Gyakorló Gimnázium (Budapest): 21 fő
  3. Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium: 33 fő
  4. ELTE Radnóti Miklós Gyakorló Általános Iskola és Gyakorló Gimnázium (Budapest): 31 fő
  5. ELTE Apáczai Csere János Gyakorló Gimnázium és Kollégium (Budapest): 19 fő
  6. VII. Kerületi Madách Imre Gimnázium (Budapest): 28 fő
  7. Deák Téri Evangélikus Gimnázium (Budapest): 2 fő
  8. Veres Pálné Gimnázium (Budapest): 20 fő
  9. Békásmegyeri Veres Péter Gimnázium (Budapest): 8 fő
  10. Lovassy László Gimnázium (Veszprém): 12 fő

HVG Középiskolai rangsor 2025

Idén is összeállította a középiskolai rangsorát a HVG. Nézd meg a teljes listát Magyarország száz legjobb középiskolájáról a hvg360-on. A nyomtatott kiadványt, amely bővebb ismertetőt is tartalmaz, itt tudod megrendelni, vagy október 25-től az újságárusoknál is beszerezhető.

A legjobb gimnáziumokkal részletesen az alábbi cikkünkben foglalkoztunk:

 

Hozzászólások

Alapítványi vagy egyházi iskolákba kényszerülnek a „feketelistázott” tanárok: a tankerületek indoklás nélkül utasítják el azokat, akik a státusztörvény miatt mondtak fel

Már az órarendje is elkészült egy matematika-fizika-kémia szakos tanárnak, az iskola számított rá, a tankerület azonban végül megvétózta a felvételét. A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) szerint nem egyedi esetről van szó: továbbra is falakba ütköznek azok a pedagógusok, akik 2023-ban a státusztörvény miatt hagyták el a közoktatást, majd később visszatérnének. A szakszervezet szerint informális „feketelista” működik a tankerületek között, a Klebelsberg Központ ugyanakkor többször is tagadta ennek létezését.

„Mindent megtettünk a konkrét fenyegetésen kívül” – A Trefort igazgatója fideszes politikusoktól kért segítséget a tanári engedetlenség idején 2022-ben

Az Eduline-hoz került levelezés szerint a 2022-es pedagógus polgári engedetlenségi akciók előtt az ELTE Trefort Ágoston Gimnázium igazgatója, Csapodi Zoltán fideszes politikusokhoz fordult segítségért. Az e-mailek alapján az igazgató arról számolt be, hogy kollégáival igyekeztek lebeszélni a tanárokat a tiltakozásról, és még sajtómegjelenésekkel is próbálták mérsékelni a helyzetet. Csapodi elismerte a levelek hitelességét, ugyanakkor azt mondta, nem politikai kapcsolatai, hanem a tanárhiány és a diákok jövője miatti aggodalom vezette.

Egy lépéssel közelebb az Erasmus és a Horizont-programokhoz: benyújtották a kekva-rendszer átalakítását célzó törvényjavaslatot

Újabb lépést tett a kormány annak érdekében, hogy a magyar egyetemek visszakerüljenek az Erasmus+ és a Horizont Európa programokba. A kedden benyújtott törvényjavaslat megszüntetné a jelenlegi formájában működő alapítványi fenntartói rendszert, és a kabinet szerint megnyithatja az utat a több mint 2 milliárd eurónyi uniós felsőoktatási forrás előtt.

Lannert Judit: kivezetik a pedagógusképzést az NKE-ről, és megszüntetik az egyetem továbbképzési monopóliumát

Átalakítanák a pedagógusok képzési rendszerét: megszűnne a Nemzeti Közszolgálati Egyetem kiemelt szerepe a továbbképzésekben, a tanárképzés pedig fokozatosan más intézményekhez kerülne – erről írt közösségi oldalán Lannert Judit oktatáskutató. A már tanulmányaikat megkezdő hallgatók a tervek szerint változatlan feltételekkel fejezhetnék be képzésüket.