Kíváncsi a diákszervezet: "Szerintetek jó ötlet lenne, ha újra eltörölnék a szóbeli érettségiket?"

Az idén érettségizőket és felvételizőket kérdezte meg az ADOM Diákmozgalom Facebookon, kaptak hideget-meleget.

  • Csik Veronika

A diákszervezet délelőtt osztotta meg ezt az egyszerű kérdést:

Azóta rengeteg komment érkezett, a vélemények megoszlanak. Vannak, akik idén is jó ötletnek tartanák, ha nem lenne szóbeli érettségi. Sokan azonban nem örülnének a szóbeli törlésének, hiszen sok diáknak - főleg az emelt szinten érettségizőknek - egy javítási lehetőséggel kevesebb lenne ebben a vizsgaidőszakban.

Először a 2020-as érettségiket borította a járvány. Az elmúlt két évben,nem a korábban megszokott rendben tartották a vizsgákat, csak írásbeli érettségiket szerveztek. Ettől függetlenül az akkor letett "fél" vizsgák is teljes értékűnek számítanak.

Az idei érettségiről és a felvételiről szóló legfontosabb infókat itt találjátok.

Hozzászólások

Szándék van a kulturális dolgozók béremelésére, de konkrét időpont vagy vállalás továbbra sincs

Néhány hónappal a kulturális dolgozók bérrendezéséért szervezett demonstrációja után a Közgyűjteményi és Közművelődési Dolgozók Szakszervezete újabb minisztériumi egyeztetésről számolt be. Találkoztak a kulturális ágazatért felelős államtitkárral, aki a bérrendezés szándékáról beszélt, konkrét időpontot vagy vállalást azonban továbbra sem tett.

Hogyan tudsz átkerülni fizetős képzésről államira?

Ha valaki állami finanszírozási formájú képzésre nyer felvételt, nem jelenti azt, hogy tanulmányai végéig automatikusan ebben a finanszírozási formában is marad. Természetesen az ellenkező irányú átsorolásra is van példa, a megüresedett ösztöndíjas helyekre bekerülhetnek a legjobb teljesítményt elérő, azonos szakon tanuló önköltséges hallgatók.