Ezekre a szakokra több ezren szeretnének bejutni a 2018-as felvételin

Hányan jelentkeztek a 2018-as felvételin a informatikai képzésre? Melyik a legnépszerűbb szak? Itt találjátok az összes és az első helyes jelentkezők számát népszerűség szerint.

  • Eduline
Pexels / Tim Gouw

Összesen 12313-an jelentkeztek informatikai képzésre 2018-ban, ebből 9374-en jelöltek meg valamilyen képzést első helyen. Az alapszakok közül a mérnökinformatikus a legnépszerűbb képzés, több mint hatezren jelölték meg a jelentkezési lapon, első helyre 3585-en sorolták ezt a képzést. A következő táblázatban megnézhetitek, hányan szeretnének bejutni a informatikai szakokra.

KépzésÖsszes jelentkezőElső helyes jelentkezők
mérnökinformatikus63583585
programtervező informatikus41912323
gazdaságinformatikus41591969
üzemmérnök-informatikus1019425

Előzetes központi ponthatárt a felsoroltak közül egyik szaknál sem húztak 2018-ban. A különböző szakokon a jelentkezők által szerzett összpontszám alapján kialakított egységes rangsorolás, az intézmények kapacitása, valamint egyéb szempontok figyelembevételével várhatóan 2018. július 25-én határozzák meg a felvételi ponthatárokat.

A tavalyi (2017-es) hivatalos ponthatárokat itt nézhetitek meg, természetesen konkrét egyetem képzésére keresve. További képzések előzetes ponthatárairól pedig itt olvashattok.

A 2018-as felvételiről itt találjátok legfrissebb cikkeinket.

Felvételizők, figyelem! Ilyenek a 2018-as ponthatárok a népszerű szakokon?

Így számolhatjátok ki a felvételi pontjaitokat és itt nézhetitek meg a hivatalos összpontszámotokat. Mutatjuk, melyik a szakokon szinte lehetetlen ösztöndíjas helyet szerezni, és kik jelentkezhetnek a pótfelvételire. Minden, amit az idei ponthatárokról tudni kell. Így számolhatjátok ki a felvételi pontjaitokat Szeretnétek kiszámolni, hány pontot szereztetek tanulmányi és érettségi eredményeitekkel, nyelvvizsgával, versenyeredményekkel az idei felvételin?

Hozzászólások

Nahalka István: „Ha a gyereket külön föl kell készíteni a középiskolai felvételire, akkor az nem egy jó rendszer”

Miközben évről évre hatalmas a túljelentkezés a hat- és nyolcosztályos gimnáziumokba, a PISA- eredmények alapján is a korai kiválasztás nem növeli a legjobb tanulók teljesítményét, viszont erősíti a társadalmi különbségeket. Nahalka István oktatáskutató kiemelte, hogy a hazai rendszer inkább a családi hátteret, mintsem a tehetséget jutalmazza.

@eduline.hu Évek óta, kitartóan kezdik minden szerdájukat egy közeli gyalogosátkelőn és emelik magasba a transzparenseket azok a pedagógusok, szülők, diákok és civilek, akik szerint a őket érintő társadalmi ügyekben nem történik változás – vagy legalábbis nem elég gyorsan. A legtöbben az oktatás lehetetlen helyzetét emelik ki. #zebraszerda #magyaroktatas #pedagogusok #kozoktatas ♬ original sound - eduline.hu