Több ezer diákra vár vizsga: kezdődnek a szóbeli érettségik

Holnaptól elindul az érettségi szezon második felvonása: kezdődnek a szóbeli vizsgák.

  • Eduline
Túry Gergely

Miután múlt hét elején befejeződtek az írásbelik, kezdődhetnek a szóbeli vizsgák. Az emelt szintű szóbeli vizsgákat november 8. és 12., a középszintű szóbeliket pedig november 19. és 23. között tartják.

A diákok több mint 9 600 vizsgát tesznek: 4 100-at emelt, 5 500-at pedig középszinten. A jelentkezők választásai alapján ebben a vizsgaidőszakban – az idegen nyelven teljesíthető vizsgatárgyakat (pl. történelem, matematika) külön számolva – középszintű érettségit 77, emelt szintűt pedig 41 tantárgyból tesznek.

Mikor nézhetitek meg a kijavított érettségi dolgozatokat?

November 5-én nézhetik meg a kijavított érettségi dolgozatokat azok, akik valamelyik megyei vagy fővárosi kormányhivatalban jelentkeztek az érettségire.

 

Hozzászólások

Ingyenes próbaérettségi 2026: az összes feladatlap és megoldókulcs egy helyen

Február 14-én több száz diák írta meg a Studium Generale próbaérettségijét az ország több pontján. A diákok matekból, történelemből és pénzügyi-számvitel ügyintézésből mérettethették meg magukat közép- és emelt szinten is az éles érettségi vizsgához hasonló szituációban. Mutatjuk a feladatlapokat és a megoldókulcsokat, ha lemaradtatok a próbavizsgáról, de otthon tesztelnétek a tudásotokat.