Ennyit kell fizetni a felvételiért - jól jár, aki csak három szakot jelöl meg

Ideális esetben nem kell a pénztárcátokba nyúlni.

  • Eduline
Dudás Szabolcs

A 2017 februárjában induló képzésekre jelentkezésnek nincs eljárási díja, ha az alapjelentkezésben lehetséges három képzésnél többet nem jelöl meg a felvételiző.

Minden további képzés, amit ezen felül jelöl meg, 2000-2000 forintba kerül. Ez csak két módon fizethető be: bankártyával az E-felvételi rendszerén belül a Fizetés menüpontban, valamint a megadott számlaszámra történő banki átutalással.

Banki átutalásnál a kedvezményezetthez az Oktatási Hivatal nevét írjátok, a számlaszámot itt találjátok. A közleménybe pedig mindenképpen írjátok bele az e-felvételiben történő regisztráció után kapott, 12 számjegyű felvételi azonosító számot.

A befizetési határidő megegyezik a jelentkezési határidővel, tehát legkésőbb 2016. november 15-ig rendezni kell a díjat.

Még utoljára jelentkezhettek a megszűnő szakokra

A keresztféléves képzéseknél még bővebb szakválaszték áll előttetek. Ahogy arról korábban beszámoltunk, közel három tucat alap és osztatlan képzést szüntet meg vagy alakít át az oktatásirányítás. Köztük vannak olyan népszerű képzések is, mint a társadalmi tanulmányok, az andragógia és számos művészeti képzés. A keresztféléves képzésekre jelentkezők választhatnak utoljára több tucat megszűnő alapszak közül.

Hozzászólások

Nahalka István: „Ha a gyereket külön föl kell készíteni a középiskolai felvételire, akkor az nem egy jó rendszer”

Miközben évről évre hatalmas a túljelentkezés a hat- és nyolcosztályos gimnáziumokba, a PISA- eredmények alapján is a korai kiválasztás nem növeli a legjobb tanulók teljesítményét, viszont erősíti a társadalmi különbségeket. Nahalka István oktatáskutató kiemelte, hogy a hazai rendszer inkább a családi hátteret, mintsem a tehetséget jutalmazza.

@eduline.hu Évek óta, kitartóan kezdik minden szerdájukat egy közeli gyalogosátkelőn és emelik magasba a transzparenseket azok a pedagógusok, szülők, diákok és civilek, akik szerint a őket érintő társadalmi ügyekben nem történik változás – vagy legalábbis nem elég gyorsan. A legtöbben az oktatás lehetetlen helyzetét emelik ki. #zebraszerda #magyaroktatas #pedagogusok #kozoktatas ♬ original sound - eduline.hu