Felvételi pontszámítás 2013: itt az új kalkulátor, már lehet számolgatni

Elkezdődött a 2013-as jelentkezési időszak, úgyhogy mi is frissítettük pontszámító kalkulátorunkat, amellyel gyorsan...

  • Eduline
Goodmenproject.com

Elkezdődött a 2013-as jelentkezési időszak, úgyhogy mi is frissítettük pontszámító kalkulátorunkat, amellyel gyorsan kiszámíthatjátok, hány ponttal vágtok neki az egyetemi-főiskolai felvételinek. A középiskolai jegyek mellett az érettségi eredményeket, valamint a pluszpontot érő nyelvvizsgákat, OKJ-s végzettséget, verseny- és sporteredményt kell beírnotok, a kalkulátor ezek alapján számolja ki az összpontszámot. Itt próbálhatjátok ki pontszámító kalkulátorunkat.

Fontos: mivel a legtöbb szakon előírták, milyen tantárgyak érettségi százalékát számítják be, először nézzétek meg a kiválasztott egyetem vagy főiskola oldalán, melyek a kötelező és a kötelezően választható érettségi tárgyak a képzésen.

Az eduline kalkulátora az alap- és osztatlan képzések pontszámítási szabályait alkalmazza - itt találjátok a pontszámítási tudnivalókat, ha felsőoktatási szakképzésre jelentkeztek, a mesterképzéses pontszámításról pedig itt olvashattok

Hozzászólások

A tantestület nem támogatta, Lannert Judit mégis kinevezte a csömöri iskolaigazgatót – a polgármester a döntés visszavonását kéri

Júniusban még úgy tűnt, húsz év után távozik a Csömöri Mátyás Király Általános Iskola igazgatója. A pedagógusok többsége nem támogatta Bátovszky János újabb vezetői megbízását, az oktatási miniszter először nem is nevezte ki, augusztusban azonban megváltoztatta korábbi döntését. Bátovszky végül újabb egy évre maradhat az iskola élén. A döntés ellen az önkormányzat, szülők és pedagógusok is tiltakoznak.

Mik azok a metakognitív képességek – és tanítani kell-e őket?

A pedagógiai szakirodalomban egyre gyakrabban találkozunk a „metakognitív képességek” kifejezéssel. A fogalom egyszerűen azt jelenti, hogy képesek vagyunk figyelni és irányítani saját gondolkodásunkat és tanulásunkat. Észrevesszük, ha valamit nem értünk, megpróbáljuk kitalálni, hogyan juthatunk tovább, ellenőrizzük, hogy sikerült-e, és ha szükséges, változtatunk.