A nap kérdése: a 2013-as felvételin is meg lehet duplázni az érettségi pontokat?

Hogyan változnak a felvételi pontszámítás szabályai 2013-ban? Idén is kétféle számítási módszert lehet használni? Újabb olvasói kérdésre válaszoltunk.

  • Eduline

A 2013-as felvételi eljárásban továbbra is alkalmazható lesz az érettségi pontok duplázása, a felvételihez szükséges két érettségi tantárgy eredményei alapján való bejutás?

Igen, ez idén sem változott. Az alap- és osztatlan szakokra jelentkezők pontszámát kétféleképpen lehet kiszámolni: vagy összeadják a tanulmányi és az érettségi pontokat, vagy duplázzák az érettségi pontokat. A két módszer közül minden esetben - külön kérés nélkül - a felvételizők számára kedvezőbbel számolnak. Hogyan változnak 2013-ban a felvételi pontszámítás szabályai? Összefoglalónkat itt olvashatjátok el. Milyen szakokon kötelező az emelt szintű érettségi? A listát itt találjátok meg.

Hozzászólások

Szó sem volt a mindennapos testnevelés megszüntetéséről – Lannert Judit szerint a jelenlegi rendszert kell átgondolni

Sok iskolában folyosón, udvaron vagy akár tanteremben tartják a testnevelésórákat, gyakran megfelelő infrastruktúra és átöltözési lehetőség nélkül – erről is beszélt Lannert Judit az Országgyűlés keddi ülésén. A miniszter szerint nem a mindennapos testnevelés megszüntetéséről van szó, hanem arról, hogy a jelenlegi rendszert át kell gondolni.

Nem száz százalékban kapnák vissza az önkormányzatok az iskolákat – sem a tankerületeket, sem a Klebelsberg Központot nem akarja beszántani a kormány

Nem megszüntetni, hanem radikálisan átalakítani szeretné a kormány a Klebelsberg Központot és a tankerületi rendszert – ez hangzott el a szerdai sajtótájékoztatón. A tervek szerint az iskolaigazgatók nagyobb önállóságot kapnának, az önkormányzatoknak és helyi közösségeknek pedig ismét lehetne beleszólásuk az iskolák működésébe.