Miért mutat nulla pontot a Felvi rendszere?

Egy hónap múlva, július 23-án kiderülnek a 2026-os felvételi ponthatárok, de nálatok még mindig nulla pontot a rendszer? Mutatjuk, milyen okok állhatnak a háttérben.

Az első legfontosabb dolog, hogy nem kell megijednetek, ha még mindig nulla pontot láttok a felvételi rendszerében, mert ennek nagy eséllyel valamilyen adminisztrációs oka van.

  • Ha most érettségiztetek, de már megkaptátok a bizonyítványotokat, akkor se izguljatok. Az eredményeiteket nagy eséllyel a rendszer még nem dolgozta fel, ez akár napokig is eltarthat.
  • Ha hiánypótlást kaptatok, és még nem töltöttétek fel a dokumentumot, például a középiskolai bizonyítványotokat, akkor is nulla pontot láthattok.
  • Nem feleltetek meg a képzési követelményeknek, például nincsen emelt szintű érettségitek egy olyan tárgyból, ami az általatok megjelölt szakon felvételi követelmény vagy nem teljesítettétek az alkalmassági vizsgát.

Ha például technikumból mennétek egyetemre, de másik szakterületen, akkor az ötödik érettségi tárgy is okozhat gondot a tanulmányi pontok számításánál. Ezzel részletesen az alábbi cikkünkben foglalkoztunk.

Nulla pontot ér a jeles középiskolai bizonyítvány – egy technikumban végzett diáklány 26 pontot veszít a felvételin egy szabály miatt

Hiába volt majdnem kitűnő tanuló a középiskolában, hiába tett utólag két sikeres emelt szintű érettségit, egy technikumban végzett diáklány középiskolai tanulmányi eredményeit nem veszi figyelembe a felvételi rendszer a pontszámításkor. A probléma nemcsak nála jelentkezik, hanem több olyan szakképzésben tanuló diáknál, akik másik szakterületen tanulnának tovább egyetemen.

Hozzászólások

Heti 20 órában maximalizálná a kötelező óraszámot a Pedagógusok Szakszervezete a szakképzésben

A szakképzésben dolgozók közalkalmazotti jogállásának visszaállítását, a tanítási évre vetített munkaidőkeret megszüntetését és átláthatóbb bérrendszer kialakítását is sürgeti a Pedagógusok Szakszervezetének szakképzési és felnőttképzési tagozata. A szervezet egy 24 pontból álló javaslatcsomagban foglalta össze azokat a problémákat, amelyek szerintük azonnali intézkedést igényelnek a szakképzésben.