Az utolsó pillanatban is gyakorolnátok? Itt egy YouTube-csatorna, amin rengeteg segítséget találtok

Bár mi inkább azt javasoljuk hogy, az utolsó néhány napot pihenéssel és kikapcsolódással töltsétek, hogy frissek legyetek a jövőheti vizsgákra, mutatunk néhány hasznos YouTube-videót, amikkel akár pihenés közben is tanulhattok.

  • Székács Linda

A Bornemissza Gergely Gimnázium YouTube-csatornáján több érettségi tárgyból is találtok hosszabb-rövidebb videós anyagokat, amikben szaktanárok segítenek, hogy biztos minden lehetséges témakört és feladattípust tisztán lássatok és megértsetek. Összegyűjtöttünk néhányat az első három nap vizsgatárgyaiból, de ti is elmerülhettek a profilban és keresgélhettek. Mivel a csatornára jelenleg 586 videó van feltöltve, biztosak vagyunk benne, hogy itt bármilyen témakört megtaláltok.

Magyar nyelv és irodalom:

 

Matematika:

Történelem:

Hozzászólások

Gáspár mindössze 15 éves, mégis a világ egyik legrangosabb AI-konferenciáján mutathatja be saját kutatását

Még csak most ballagott el az általános iskolából, de már tudományos kutatóként készül a mesterséges intelligencia egyik legfontosabb nemzetközi konferenciájára. A 15 éves kecskeméti Tóth-Pócs Gáspár saját, önállóan készített tanulmányát fogják bemutatni az AGI 2026 konferencián San Franciscóban, ahol a világ vezető AI-kutatói is előadnak.

„Több mint száz óra pluszmunkáért bruttó 17 ezer forint járt” – így érzékeltette a pedagógusok túlzott adminisztrációs terheit Müller Anna

A pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztéséről szóló törvényjavaslat záróvitáját tartották kedden a parlamentben. Bár az előterjesztéshez egyetlen módosító javaslat sem érkezett, a vitában így is ütköztek az álláspontok. A kormánypárt továbbra amellett érvelt, hogy a felfüggesztéssel a túlzott adminisztrációs terhek szűnnek meg, az ellenzék az alternatíva hiányát hangsúlyozta.

Havi legalább félmilliós fizetésért nyílt pályázaton keresi a minisztérium azokat a vezetőket, akik levezénylik a kekvák megszüntetését

Felsőfokú végzettséget és többéves szakmai tapasztalatot vár el az Oktatási és Gyermekügyi Minisztérium azon a nyílt pályázaton, amelyet a modellváltó egyetemeket fenntartó alapítványok új kuratóriumi és felügyelőbizottsági tagjainak kiválasztására írt ki. A kiválasztott szakemberek egyik legfontosabb feladata lesz, hogy közreműködjenek az alapítványok megszüntetésében és az egyetemek új fenntartói struktúrára való átállásában.