Megjöttek a számok: több mint 111 ezren vágnak neki az idei érettségi vizsgáknak

Pénteken kezdődnek az írásbeli érettségik. Közölte az adatokat az Oktatási Hivatal.

  • Eduline/MTI

A következő hetekben 1163 helyszínen várhatóan több mint 111 100-an érettségiznek - közölte az Oktatási Hivatal szerdán az MTI-vel.

Idén az írásbeli vizsgák május 5-én, vagyis pénteken kezdődnek a nemzetiségi nyelv és irodalom vizsgákkal, az első, minden végzős középiskolást érintő vizsga viszont csak hétfőn, vagyis május 8-án lesz. Ekkor kezdődik ugyanis a magyar nyelv és irodalom írásbelije.Ebből a tárgyból középszinten 72 569, emelt szinten pedig 1771 tanuló ad számot tudásáról. A következő napon matematikából középszinten 70 394-en, emelt szinten 4537-en érettségiznek, történelemből pedig középszinten 68 131, emelt szinten 7025 diák vizsgázik majd szerdán, vagyis május 10-én.

Ezután az idegen nyelvi vizsgák következnek: május 11-én angol nyelvből középszinten 45 864-en, emelt szinten 18 848-en; 12-én német nyelvből középszinten 11 537-en, emelt szinten 2077-en érettségiznek - tudatták.

Az írásbeli vizsgák május 26-án zárulnak az olasz nyelvvel.

Az Oktatási Hivatal tájékoztatása szerint a tavaszi vizsgaszezonban összesen több mint 74 ezer végzős középiskolás érettségizik, a többiek előrehozott, javító, pótló, vagy szintemelő vizsgát tesznek.

Értelemszerűen tehát rendes érettségi vizsgából lesz a legtöbb: a végzős tanulók 342 785 ilyen vizsgát tesznek majd. A már érettségi bizonyítvánnyal rendelkezők csaknem 8700 ismétlő vagy kiegészítő vizsgára jelentkeztek, előrehozott vizsgából pedig idén mintegy 27 121 lesz.

A szintemelő vizsgák száma 13 282, míg a pótló és a javító vizsgáké együttesen 2978 - ismertette az adatokat az Oktatási Hivatal.

 

Hozzászólások

A levelezős hallgatók szerint méltánytalan, hogy ők nem kapnak országos utazási kedvezményt, petíciót indítottak

A petíciót kezdeményező szerint a levelező képzésben tanulók jelentős része teljes munkaidő mellett, családot nevelve vagy más kötelezettségek mellett végzi tanulmányait, miközben rendszeresen kell utazniuk konzultációkra, vizsgákra, kötelező jelenléti órákra, laborfoglalkozásokra és szakmai gyakorlatokra is. Ezért kéri arra a kormányzatot, hogy gondolja újra a szabályozást.