Vége a felvételi időszaknak, legközelebb csak áprilisban lesz dolga a jelentkezőknek

Megkezdődött az E-felvételiben rögzített adatok és dokumentumok feldolgozása, április 20-án indul az ügyintézési időszak.

  • Eduline

Február 15-ig tudták leadni a jelentkezésüket azok, akik 2023 szeptemberében szeretnék megkezdeni a tanulmányaikat valamelyik felsőoktatási intézményben. Ezt követően új jelentkezés leadására nincs lehetőségetek, április 20-tól ismét megnyílik az E-felvételi felülete.

A július 12-ig tartó ügyintézési időszak alatt, ha szükséges, pótolhatjátok a hiányzó dokumentumokat, módosíthatjátok az adataitokat és akár a jelentkezési sorrendeteken is módosíthattok, erre azonban csak egy alkalommal van lehetőségetek. A felületen egyébként nyomon követhetitek majd a feltöltött dokumentumok feldolgozottságát, de láthatjátok majd a vizsgaeredményeiteket, a felvételi pontokat,  később pedig a felvételi határozatot is.

Hozzászólások

Gáspár mindössze 15 éves, mégis a világ egyik legrangosabb AI-konferenciáján mutathatja be saját kutatását

Még csak most ballagott el az általános iskolából, de már tudományos kutatóként készül a mesterséges intelligencia egyik legfontosabb nemzetközi konferenciájára. A 15 éves kecskeméti Tóth-Pócs Gáspár saját, önállóan készített tanulmányát fogják bemutatni az AGI 2026 konferencián San Franciscóban, ahol a világ vezető AI-kutatói is előadnak.

„Több mint száz óra pluszmunkáért bruttó 17 ezer forint járt” – így érzékeltette a pedagógusok túlzott adminisztrációs terheit Müller Anna

A pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztéséről szóló törvényjavaslat záróvitáját tartották kedden a parlamentben. Bár az előterjesztéshez egyetlen módosító javaslat sem érkezett, a vitában így is ütköztek az álláspontok. A kormánypárt továbbra amellett érvelt, hogy a felfüggesztéssel a túlzott adminisztrációs terhek szűnnek meg, az ellenzék az alternatíva hiányát hangsúlyozta.

Havi legalább félmilliós fizetésért nyílt pályázaton keresi a minisztérium azokat a vezetőket, akik levezénylik a kekvák megszüntetését

Felsőfokú végzettséget és többéves szakmai tapasztalatot vár el az Oktatási és Gyermekügyi Minisztérium azon a nyílt pályázaton, amelyet a modellváltó egyetemeket fenntartó alapítványok új kuratóriumi és felügyelőbizottsági tagjainak kiválasztására írt ki. A kiválasztott szakemberek egyik legfontosabb feladata lesz, hogy közreműködjenek az alapítványok megszüntetésében és az egyetemek új fenntartói struktúrára való átállásában.