Megvan, ki lesz a Tisza oktatási minisztere
Az új oktatási miniszter a Szegedi Tudományegyetemen diplomázott, de tanult a Sorbonne-on és tanított a Móricz Zsigmond Gimnáziumban is.
Még három hétig lehet változtatni a felvételi jelentkezési sorrendjén. Érdemes alaposan átgondolni a döntést, mert a szakok sorrendjén csak egyszer módosíthattok.
A 2022 szeptemberében induló képzésekre jelentkezők július 7-ig módosíthatják a korábban megjelölt szakok sorrendjét – írja a Felvi.
A döntést érdemes alaposan átgondolni, mert a felvételin megjelölt szakok sorrendjén csak egyszer lehet változtatni, vagyis ha egyszer már módosítottatok, újra már nem tehetitek meg. Fontos, hogy ilyenkor új szakot már nem lehet megjelölni, vagy meglévő jelentkezési helynél intézményt, szakot módosítani.
„Egy kivétel van: ha egy már meglévő jelentkezési hely finanszírozási párját szeretnénk felvenni – azaz ha a jelentkezéskor csak az állami ösztöndíjas formát jelöltük meg, akkor lehetőségünk van a költségtérítéses párját is hozzáadni. Ilyenkor előfordulhat, hogy nincs is szükség külön sorrendmódosító kérelemre, mert a finanszírozási pár hozzáadásakor meg tudjuk adni, hogy hányadik helyre kerüljön a sorrendünkben” – hívja fel a figyelmet a Felvi.
A 2022-es felvételiről itt találjátok legfrissebb cikkeinket.
Az új oktatási miniszter a Szegedi Tudományegyetemen diplomázott, de tanult a Sorbonne-on és tanított a Móricz Zsigmond Gimnáziumban is.
Történelem az irodalomban, költői hitvallás Babits költészetében – többek között ilyen témák is szerepeltek az érettségin magyarból az esszék között az elmúlt években. Összegyűjtöttük a legfontosabb tudnivalókat a magyarérettségi pontozásáról, a műértelmezésről és az esszéfeladatról.
A tankerületi rendszer felszámolásától az önálló oktatási minisztériumon át az egyetemi autonómia visszaállításáig radikális változásokat ígér a Tisza Párt. A kérdés már csak az, hogy ezekből mi valósulhat meg rövid időn belül, és melyik az, ami inkább hosszabb távú projekt.
Szalai Zoltán ma állománygyűlést hívott össze, mert sok dolgozó érdeklődött, hogy mi lesz az intézmény sorsa a választás után. Azt mondta, folytatják a munkát, nem terveznek leépítéseket, és mindenkit arra kért, dolgozzanak tovább a megszokott módon.
Az alsó tagozat végén a diákok mintegy 45 százaléka nem éri el a második képességszintet, vagyis lényegében funkcionális analfabéta a 2025-ös kompetenciamérés eredményei szerint.
„Egy perc alatt megoldjuk” – így nyilatkozott Magyar Péter februárban arról, hogy a magyar egyetemisták újra kaphassanak Erasmus-ösztöndíjat. Ezzel a magyar felsőoktatás egyik legégetőbb kérdését oldanák meg.
Tavaly a 71 ezer vizsgázóból több mint 500-an nem mentek át, közülük sokan a szóbelin nulláztak, de olyan is akadt, aki jó írásbeli eredmény ellenére bukott meg.