Külföldi egyetemre felvételiztek? Ebből az ösztöndíjból fizethetitek a nyelvvizsgát és az utazást

Újra lehet pályázni a Stipendium Peregrinum ösztöndíj azon részére, amelyből a külföldi felvételi költségeit fizethetitek - közölte a Nemzeti Tehetség Központ.

  • Eduline/MTI

Az ösztöndíjra azok a 17-23 éves tehetséges, Magyarországon élő vagy határon túi magyar diákok jelentkezhetnek, akik a legrangosabb külföldi egyetemekre szeretnének felvételizni a 2022/2023-as tanévre.

Maximum hétszázezer forint vissza nem térítendő támogatást igényelhetnek például a felvételi eljárás díjára, utazási költségekre és legfeljebb 75 ezer forintot nemzetközi nyelvvizsga díjára is. A pályázat benyújtásának határideje első körben november 16. Ezután április 15-éig, de legkésőbb a keretösszeg kimerüléséig folyamatosan lehet jelentkezni.

További információt az ösztöndíj részleteiről és a támogatás lehetőségeiről itt találtok.

Hozzászólások

A nap kérdése: van állami férőhely a pótfelvételin?

Ha az általános felvételin nem sikerült bekerülnötök egyetlen megjelölt képzésre sem, a pótfelvételi még újabb esélyt jelenthet. De vajon ilyenkor is lehet állami ösztöndíjas helyet találni, vagy már csak önköltséges képzések közül választhattok?

Egy helyen a legnépszerűbb szakokon húzott ponthatárok

A legtöbb jelentkezőt ezúttal is a gazdasági, az orvosi, a társadalomtudományi és a jogi képzések vonzották. A Felvi adatai alapján nappali, államilag finanszírozott képzésre első helyen a legtöbben a gazdálkodási és menedzsment, az általános orvos, a pszichológia, a jogász, valamint a kereskedelem és marketing szakokat jelölték meg.