Mikor kell szóbeliznetek matekból?

Tartotok tőle, hogy nem fogjátok elérni a kettest az írásbelin? Hogyan javíthattok egy bukásközeli érettségin? Mutatjuk a részleteket.

  • Eduline

Ahogy arról korábban már beszámoltunk, idén sem változtak a pontszámítási szabályok, és matematikából, - ahogyan a többi érettségi tárgyból is, - huszonöt százaléktól van meg a kettes. 

Mikor kell szóbelizni? 

Ha az írásbeli teljesítményetek elérte a tizenkettő százalékot, de nem érte el a huszonöt százalékot, a vizsgatárgy részletes követelményeiben meghatározott módon szóbeli vizsgát tehettetek. Fontos, hogy az idei érettségin ez nem csak matekból lesz így. Erről itt olvashattok részletesebben

Hogyan néz ki a szóbeli vizsga? Milyenek a pontszámítási szabályok? 

Külön tétellistát fogtok kapni, amely alapján két típusú feladattal kell megbirkóznotok. Az egyik feladat három különböző elméleti kérdés megválaszolása (15 pontért), a második pedig három különböző feladat megoldása (30 pontért). Összesen 50 pontot szerezhettek, ugyanis - az előző összesen 45 ponton túl - kaphattok még további 5 pontot a feleletetekre (önálló munkára, logikus előadásra, kommunikációs készségre) 

Hogyan lesz végül az értékelés? Beleszámít az írásbeli érettségi is? 

Természetesen beleszámít, az írásbeli és a szóbeli vizsga együttes pontszáma teszi majd ki a végleges eredményeteket. 

Mit vigyetek magatokkal a holnapi matekérettségire? Itt a legális puskák listája

Milyen segédeszközöket használhattok a holnapi matekérettségin? Összegyűjtöttük, hogy mit ne hagyjatok otthon.

Érettségizzetek velünk!

Az Eduline-on az idén is megtaláljátok a legfrissebb infókat az érettségiről: a vizsgák napján reggeltől estig beszámolunk a legfontosabb hírekről, megtudhatjátok, milyen feladatokat kell megoldaniuk a középszinten vizsgázóknak, de az emelt szintű írásbelikről is nálunk találjátok meg a tudnivalókat.

És ami a legfontosabb: az írásbeli után nálunk nézhetitek át először a szaktanárok által kidolgozott, nem hivatalos megoldásokat.

Délutánonként arról olvashattok, hogy mit gondolnak a tanárok és a vizsgázók a feladatsorokról, és persze ti is leírhatjátok véleményeteket kommentben, sőt a szaktanároktól is kérdezhettek.

Ha elsőként szeretnétek megkapni a megoldásokat, lájkoljátok Facebook-oldalunkat, itt pedig feliratkozhattok hírlevelünkre. A 2020-as érettségiről itt találjátok legfrissebb cikkeinket.

Hozzászólások
@eduline.hu Megkérdeztük a diákokat az Educatio Kiállításon, hogy mire használják a ChatGPT-t a tanulásban. Van, aki még a dolgozatíráshoz is segítségül hívja📚 #chatgpt #tanulas #gimi #educatiokiállítás #Nublê ♬ Funk it up - Official Sound Studio