Angliában már döntöttek: elmaradnak az idei érettségi vizsgák

Az angol tanárok úgy gondolják, hogy az iskolák szeptember előtt valószínűleg nem nyitnak ki újra, ezért döntöttek.

  • Eduline

Mivel nem tudni, meddig maradnak zárva az iskolák Angliában, Walesben és Skóciában eltörölték a nyári vizsgákat. A májusban és júniusban tartandó érettségi, szintfelmérő vizsgákat (GCSE és A-level), illetve az általános iskolai vizsgálat is törölték - írja a BBC.

Az oktatásai kormányzat is megerősítette, hogy nem lesz értékelés. Arra nézve még nincs megállapodás, ez milyen lesz majd ki a gyakorlatban, erről péntekre ígértek bővebb tájékoztatást. Az alternatív megoldások közül szóba jöhet a korábbi teljesítmények, jegyek véglegesítését, a tanári értákelést vagy egyéb teljesítmények figyelembevétele is.

Az már most valószínűsíthető, hogy a vizsgabizottságok és az egyes területek megállapodnak majd egy egységes rendszerben az összehasonlíthatóság biztosítása érdekében.

Sok szülő számára az iskolabezárások óriási problémákat jelentenek a briteknél is. Az igazgatók elmondták a BBC-nek, hogy a közösségi média és olyan oldalak, mint a Google Classroom és a Maths Watch segítségével tervezik a folytatást. 

Mi lesz az érettségivel? Szakértők szerint május 4-én biztosan nem kezdődik el

Az Index által megkérdezett szakemberek arra számítanak, hogy május elején nem fogják megtartani az érettségiket. Ha minden jól megy, akár egy hónapot is csúszhat a vizsga, de addig is több kérdést kell tisztázni.

Nem szeretnél lemaradni a legfontosabb információkról? Iratkozz fel hírlevelünkre

Ha szeretnéd megkapni legfrissebb cikkeinket az érettségiről, az egyetemi-főiskolai és a középiskolai felvételiről, ha érdekelnek a felsőoktatás, a közoktatás, a nyelvoktatás és a felnőttképzés legfontosabb változásai, iratkozz fel hírleveleinkre.

Hozzászólások

Pukli István: „A pedagógus sok mindenre jó, ezért minden rá is marad”

„A magyar tanárok kevesebbet dolgoznak, mint a németek.” „Kevesebb gyerek jut egy pedagógusra, mint Nyugat-Európában.” „A minőségbiztosítás a szakmai színvonalat szolgálja.” Az elmúlt másfél évtizedben a magyar oktatáspolitikát kísérő kormányzati kommunikáció visszatérően ilyen állításokra épült. A mondatok mögött valóban vannak statisztikák, összehasonlítások és mérhető mutatók. A probléma inkább az, hogy ezek önmagukban nagyon keveset mondanak el arról, hogyan működik valójában egy iskola, és milyen terhek nehezednek ma a pedagógusokra.

A Rubovszky Rita által korábban vezetett iskolát ért bántalmazási vádakra reagált a fenntartó: „Ajtónk nyitva áll azok előtt, akiket sérelem ért”

Közleményben reagált a Patrona Hungariae Katolikus Iskolaközpontot ért vádakra a fenntartó Boldogasszony Iskolanővérek magyar tartományának főnöknője. Lobmayer M. Judit azt írta, hogy nyitottak a párbeszédre azokkal a volt diákokkal, akik sérelmekről és bántalmazó iskolai légkörről számoltak be az elmúlt hetekben.

Szó sem volt a mindennapos testnevelés megszüntetéséről – Lannert Judit szerint a jelenlegi rendszert kell átgondolni

Sok iskolában folyosón, udvaron vagy akár tanteremben tartják a testnevelésórákat, gyakran megfelelő infrastruktúra és átöltözési lehetőség nélkül – erről is beszélt Lannert Judit az Országgyűlés keddi ülésén. A miniszter szerint nem a mindennapos testnevelés megszüntetéséről van szó, hanem arról, hogy a jelenlegi rendszert át kell gondolni.