A nap képe: diákok festették újra a miskolci aluljárót, miután az előző alkotást véletlenül lefestették

Elkészült a miskolci aluljáró új street art alkotása, amelyet a Balázs Győző Református Gimnázium diákjai készítettek művészek és a város együttműködésével.

Az aluljáró falán korábban Gregovszki Gábor Világ őrzője című művének egy részlete volt látható, amelyet egy karbantartási munka során tévedésből lefestettek. A történtek után született meg az ötlet, hogy a művész és a helyi középiskola képzőművészeti tagozatos diákjai közösen hozzanak létre egy új, a teljes falfelületet beborító alkotást, írja a Borsod24.

A közösségi projekt során Gregovszki Gábor eredeti koncepcióját gondolták tovább a Balázs Győző Református Gimnázium tanulói Somlai Balázs művésztanár vezetésével. A cél az volt, hogy az aluljáró ne csupán közlekedési útvonal legyen, hanem olyan köztéri műalkotás, amelyre a miskolciak is büszkék lehetnek.

A kivitelezésben részt vevő diákok több napon keresztül dolgoztak az aluljáró falain. Somlai Balázs szerint a munkálatok alatt a járókelők folyamatosan biztatták és támogatták az alkotókat.

Tóth-Szántai József, Miskolc polgármestere azt mondta: szeretné, ha a jövőben minél több hasonló kezdeményezés valósulna meg a városban. Egyúttal arra kérte a helyieket, hogy vigyázzanak az elkészült alkotásra.

Minap.hu
Egy miskolci aluljárót festenek újra a diákok
Minap.hu
Hozzászólások

„Pontosan tudtam, milyen úgy várni a tanévkezdést, hogy nincs pénz füzetre vagy írószerekre” – Kőszegi Krisztián az iskolakezdési támogatásról

Az Országgyűlés alelnöke megköszönte a KDNP-s Juhász Hajnalkának, hogy bocsánatot kért a gyermekvédelemben történtekért, de elmondta: a hátrányos helyzetű gyerekeket cserben hagyta az előző kormány. "Nem árulok el nagy titkot: egy szegény, de szerető nagy családban nőttem fel nyolc testvérem mellett. Pontosan tudtam, milyen úgy várni a tanévkezdést, hogy nincs pénz füzetre vagy írószerekre" - kezdte hozzászólását.

Ilyen feltételek mellett kapnák vissza a pedagógusok a sztrájkjogukat a benyújtott törvényjavaslat alapján

Gyerekfelügyeletet, étkeztetést és az érettségizők felkészítését is biztosítani kellene sztrájk idején a köznevelési törvény módosítását célzó javaslat szerint. A tervezet ugyan a pedagógusok sztrájkjogát korlátozó akadályok megszüntetését ígéri, de részletesen meghatározza azt is, milyen feltételek mellett lehetne munkabeszüntetést tartani.

„Több mint száz óra pluszmunkáért bruttó 17 ezer forint járt” – így érzékeltette a pedagógusok túlzott adminisztrációs terheit Müller Anna

A pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztéséről szóló törvényjavaslat záróvitáját tartották kedden a parlamentben. Bár az előterjesztéshez egyetlen módosító javaslat sem érkezett, a vitában így is ütköztek az álláspontok. A kormánypárt továbbra amellett érvelt, hogy a felfüggesztéssel a túlzott adminisztrációs terhek szűnnek meg, az ellenzék az alternatíva hiányát hangsúlyozta.

Megszavazta az Országgyűlés a TÉR felfüggesztését

A pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztéséről szóló törvényjavaslat záróvitáját július 7-én, kedden tartották a parlamentben. Müller Anna tiszás képviselő szerint több mint száz óra pluszmunkát okozott a tanároknak a rendszer.