Németh Hanna szerint furcsa érzés, ha egy vezető párt kijavítja a saját hibáját

A Tisza Párt kijavította a hibás mandátumos törtet, melyet Németh Hanna, a matekos lány vett észre.

„Végtelen furcsa érzés, amikor egy vezető párt nem azt reagálja a saját hibájára, hogy "nem mi rontottuk el", vagy hogy "te hazudsz". Hanem korrigálja a hibát. Elképesztő” – írta a Hanna az oldalán.

Hanna korábban felhívta a Tisza Párt figyelmét arra, hogy a mandátumoknál szereplő tört esetében felcserélték számlálót a nevezővel.

A mostani videóban azonban Híresemberrel egy másik, helyesírási hibát javítottak ki a Tisza Párt képen, melyen az szerepel „Köszönjük Magyarország!” Ebben kiemelték, ha megszólítás van, akkor mindig kell a vessző, ezért helyesen így kell írni: „Köszönjük, Magyarország!”

Szeretnék kérni mindenkit, ha ilyen közleményt ad ki vagy óriásplakátot gyárt, akkor helyesen tegye.

– jegyezte meg Híresember.

Hozzászólások

Visszabontaná a Tisza-kormány a pedagógus-továbbképzések állami monopóliumát

Lannert Judit oktatási miniszter szerint megszüntetnék az Oktatási Hivatal és a Nemzeti Közszolgálati Egyetem jelenlegi monopóliumát, és újra megnyitnák a képzési piacot külső szereplők előtt. A bejelentés azért is jelentős, mert 2025 januárjától kezdve az ötéves, 120 kredites új rendszerben szinte kizárólag az NKE által koordinált képzések közül választhatnak a pedagógusok.

Önkormányzati nyári napközis táborok 2026: még vannak szabad helyek, de érdemes gyorsan jelentkezni

A nyári szünet közeledtével sok család számára fontos kérdés, hogyan oldják meg a gyermekek felügyeletét úgy, hogy közben élménydús programokban is részt vehessenek. Jó hír, hogy több önkormányzat által szervezett nyári napközis táborban még vannak elérhető helyek. Az árak között ugyan jelentős különbségek lehetnek, de több kerületben továbbra is kedvező feltételekkel biztosítanak egész napos programokat és napi háromszori étkezést a gyerekeknek.