Eljárás indult Pankotai Lili ellen, amiért részt vett a Pride-on

"Tűkön ülve várja", hogy megtudja, hogyan fog eljárni a hatóság az ügyében.

„Megtiszteltetés, hogy én lehetek az első, akit feljelentettek, amiért részt vettem a Pride-on”

- írta ki Pankotai Lili a Facebook-oldalára, ahol közzétette a hivatalos dokumentumot, mely szerint gyülekezési joggal visszaélés szabálysértés elkövetése miatt tettek ellene feljelentést.

 

A posztjából az is kiderült, hogy egy bizonyos V. Erik nevű személy tette meg a feljelentést Mohácson, ott, ahonnan a lány is származik. A feljelentő linkeket is csatolt, melyek bizonyítják, hogy Pankotai részt vett a Pride-on.

Az aktivista azt is leírta, hogy rettentően kíváncsi, hogyan fog a hatóság eljárni az ügyében - "tűkön ülve várja".

Nem ez az első eset, hogy a hatóságokkal kell szembenéznie Pankotaniak: korábban ugyani 123 ezer forintra büntették meg, amiért tiltakozott a Budapest Pride betiltása és a gyülekezési jog korlátozása ellen:

 

 

Hozzászólások

Visszabontaná a Tisza-kormány a pedagógus-továbbképzések állami monopóliumát

Lannert Judit oktatási miniszter szerint megszüntetnék az Oktatási Hivatal és a Nemzeti Közszolgálati Egyetem jelenlegi monopóliumát, és újra megnyitnák a képzési piacot külső szereplők előtt. A bejelentés azért is jelentős, mert 2025 januárjától kezdve az ötéves, 120 kredites új rendszerben szinte kizárólag az NKE által koordinált képzések közül választhatnak a pedagógusok.

Önkormányzati nyári napközis táborok 2026: még vannak szabad helyek, de érdemes gyorsan jelentkezni

A nyári szünet közeledtével sok család számára fontos kérdés, hogyan oldják meg a gyermekek felügyeletét úgy, hogy közben élménydús programokban is részt vehessenek. Jó hír, hogy több önkormányzat által szervezett nyári napközis táborban még vannak elérhető helyek. Az árak között ugyan jelentős különbségek lehetnek, de több kerületben továbbra is kedvező feltételekkel biztosítanak egész napos programokat és napi háromszori étkezést a gyerekeknek.