Ingyenes önvédelmi órát tartanak Budapesten a nők elleni erőszak világnapján

Önvédelmi technikák bemutatása és különböző szituációk szimulálása is lesz az órán.

November 25-én, a nők elleni erőszak megszüntetésének világnapján ingyenes női önvédelmi órát tartanak Budapesten, amelyre várnak minden olyan érdeklődőt, aki növelni szeretné a saját biztonságát és önbizalmát.

A világnap alkalmából Kovács Ildikó önvédelmi szakértő fog órát tartani, aminek célja a gyakorlati tudás átadása. A résztvevők olyan egyszerű, de hatékony mozdulatokat sajátíthatnak el, amelyek vészhelyzetben akár életmentők is lehetnek. Az alapvető önvédelmi technikák mellett az órán különböző szituációkat is szimulálni fognak, hogy életszerű helyzetekben is próbálhassák magukat az érdeklődők.

A nők elleni erőszak világszerte súlyos probléma, amely rengeteg nő életét befolyásolja nap mint nap. Az erőszak nemcsak testi, de lelki sebeket is hagy, amelyekkel nehéz egyedül megküzdeni. A szakértő szerint éppen ezért fontos felhívni a figyelmet a jelenségre, hogy a nők nem csak fizikailag, de mentálisan is megerősödjenek.

Az önvédelem több, mint néhány harcművészeti fogás elsajátítása. Valójában arról szól, hogyan tudunk higgadtan, magabiztosan és gyorsan reagálni egy váratlan veszélyhelyzetben.

„Az önvédelem nem egyetlen harcművészeti stílust jelent számomra, hanem egy olyan módszert, amely a legjobban képes segíteni minket a váratlan helyzetekben, legyen szó akár több támadóról, akár eszközös támadásról"

- mondja Kovács Ildikó, aki több ezer nőnek tanította meg, hogyan lehet magabiztosabb és felkészültebb egy-egy veszélyes helyzetben.

Az órán való részvétel ingyenes, de regisztráció szükséges hozzá.

 

Hozzászólások

A tantestület nem támogatta, Lannert Judit mégis kinevezte a csömöri iskolaigazgatót – a polgármester a döntés visszavonását kéri

Júniusban még úgy tűnt, húsz év után távozik a Csömöri Mátyás Király Általános Iskola igazgatója. A pedagógusok többsége nem támogatta Bátovszky János újabb vezetői megbízását, az oktatási miniszter először nem is nevezte ki, augusztusban azonban megváltoztatta korábbi döntését. Bátovszky végül újabb egy évre maradhat az iskola élén. A döntés ellen az önkormányzat, szülők és pedagógusok is tiltakoznak.

Mik azok a metakognitív képességek – és tanítani kell-e őket?

A pedagógiai szakirodalomban egyre gyakrabban találkozunk a „metakognitív képességek” kifejezéssel. A fogalom egyszerűen azt jelenti, hogy képesek vagyunk figyelni és irányítani saját gondolkodásunkat és tanulásunkat. Észrevesszük, ha valamit nem értünk, megpróbáljuk kitalálni, hogyan juthatunk tovább, ellenőrizzük, hogy sikerült-e, és ha szükséges, változtatunk.