Mutatjuk, mikor nyílnak idén a budapesti karácsonyi vásárok

Nyakunkon az adventi időszak és ahogy már megszokhattuk novemberben már megnyitnak a karácsonyi vásárok országszerte. A fővárosi vásárokra már nem is kell sokat várni, mivel már ezen a héten pénteken látogatható lesz a kettő legnagyobb.

  • Rodler Lili

Évről évre egyre hamarabb érkeznek a boltokba is a karácsonyi csokoládék, illetve a dekorációk,  így igazából annyira nem is furcsa, hogy a karácsonyi vásárok szezonja is sokkal hamarabb kezdődik, mint az adventi időszak maga. Idén már van, ahol november 15-től élvezhetjük az ünnepi hangulatot a fővárosban.

Mutatjuk mikor nyílnak a Budapesti karácsonyi vásárok:

A főváros környéki városokban is hamarosan megnyílnak a vásárok. Esztergomban az Esztergomi Adventi Vásár november 29-től várja majd az arra látogatókat a Széchenyi téren. Illetve Gödöllőn december 14-én és 15-én lehet majd az Adventi Kastélynapokra kilátogatni a Gödöllői Királyi Kastélyba.

 

    Hozzászólások

    Gáspár mindössze 15 éves, mégis a világ egyik legrangosabb AI-konferenciáján mutathatja be saját kutatását

    Még csak most ballagott el az általános iskolából, de már tudományos kutatóként készül a mesterséges intelligencia egyik legfontosabb nemzetközi konferenciájára. A 15 éves kecskeméti Tóth-Pócs Gáspár saját, önállóan készített tanulmányát fogják bemutatni az AGI 2026 konferencián San Franciscóban, ahol a világ vezető AI-kutatói is előadnak.

    „Több mint száz óra pluszmunkáért bruttó 17 ezer forint járt” – így érzékeltette a pedagógusok túlzott adminisztrációs terheit Müller Anna

    A pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztéséről szóló törvényjavaslat záróvitáját tartották kedden a parlamentben. Bár az előterjesztéshez egyetlen módosító javaslat sem érkezett, a vitában így is ütköztek az álláspontok. A kormánypárt továbbra amellett érvelt, hogy a felfüggesztéssel a túlzott adminisztrációs terhek szűnnek meg, az ellenzék az alternatíva hiányát hangsúlyozta.

    Havi legalább félmilliós fizetésért nyílt pályázaton keresi a minisztérium azokat a vezetőket, akik levezénylik a kekvák megszüntetését

    Felsőfokú végzettséget és többéves szakmai tapasztalatot vár el az Oktatási és Gyermekügyi Minisztérium azon a nyílt pályázaton, amelyet a modellváltó egyetemeket fenntartó alapítványok új kuratóriumi és felügyelőbizottsági tagjainak kiválasztására írt ki. A kiválasztott szakemberek egyik legfontosabb feladata lesz, hogy közreműködjenek az alapítványok megszüntetésében és az egyetemek új fenntartói struktúrára való átállásában.