Meghalt a 17 éves focista, aki meccs közben lett rosszul

Napokig küzdöttek az orvosok a 17 éves lány életéért.

A 17 éves Petrók Lilla, az észak-komáromi focicsapat egyik játékosaként a múlt héten meccs közben a pályán esett össze. A fiatal lányt még a pályán sikeresen újraélesztették, azonban néhány nap múlva egy pozsonyi kórházban elhunyt - írja a hvg.hu.

A lánytól nemcsak egykori iskolája, a Selye János Gimnázium is búcsúzik közösségi oldalán, hanem klubja, a Komarno KFC is. A csapat bejelentette, hogy Lilla 11-es mezszámát visszavonultatják, így a klub színeiben a jövőben senki sem öltheti magára.

 

 

 

Hozzászólások

Megvannak az érettségi hivatalos eredményei: magyarból romlottak, töriből javultak az átlagok

Könnyebb töri, nehezebb magyar és szinte változatlan matek – nagyjából így foglalhatók össze a 2026-os érettségi eredményei. Magyarból középszinten több mint három százalékponttal csökkent az országos átlag, történelemből viszont csaknem ugyanennyivel nőtt. Matekból és angolból alig változtak az eredmények 2025-höz képest, emelt szinten pedig több tárgynál éppen ellentétes trend rajzolódott ki.

Szándék van a kulturális dolgozók béremelésére, de konkrét időpont vagy vállalás továbbra sincs

Néhány hónappal a kulturális dolgozók bérrendezéséért szervezett demonstrációja után a Közgyűjteményi és Közművelődési Dolgozók Szakszervezete újabb minisztériumi egyeztetésről számolt be. Találkoztak a kulturális ágazatért felelős államtitkárral, aki a bérrendezés szándékáról beszélt, konkrét időpontot vagy vállalást azonban továbbra sem tett.

Hogyan tudsz átkerülni fizetős képzésről államira?

Ha valaki állami finanszírozási formájú képzésre nyer felvételt, nem jelenti azt, hogy tanulmányai végéig automatikusan ebben a finanszírozási formában is marad. Természetesen az ellenkező irányú átsorolásra is van példa, a megüresedett ösztöndíjas helyekre bekerülhetnek a legjobb teljesítményt elérő, azonos szakon tanuló önköltséges hallgatók.