Túl van az életveszélyen a szalagavatón összeesett fotós

Már a rendezvény kezdetén jelezte, hogy nem érzi jól magát.

  • Tornyos Kata

Már magánál van az a 60 év körüli fotós, akit egy tatabányai iskola szalagavató bálján élesztettek újra a hétvégén – olvasható az Országos Mentőszolgálat Facebook-oldalán.

A férfi már a rendezvény kezdetén jelezte, hogy nem érzi jól magát, ennek ellenére továbbra is kitartóan fényképezte a bálozókat. Később azonban hirtelen elsápadt és összeesett. Rögtön többen is a segítségére siettek és értesítették a mentőket, de a férfi ekkor már nem lélegzett.

Azonnal esetkocsi indult segítségül, ami perceken belül a helyszínre ért.  A mentősök megküzdöttek a férfi életéért, az ellátás, ami alatt a beteg szívét sokkolták a mentők, közel egy órán keresztül zajlott. Végül sikerült stabilizálni az  állapotát, másnap a kórházban visszanyerte az eszméletét is.

 

Hozzászólások

A levelezős hallgatók szerint méltánytalan, hogy ők nem kapnak országos utazási kedvezményt, petíciót indítottak

A petíciót kezdeményező szerint a levelező képzésben tanulók jelentős része teljes munkaidő mellett, családot nevelve vagy más kötelezettségek mellett végzi tanulmányait, miközben rendszeresen kell utazniuk konzultációkra, vizsgákra, kötelező jelenléti órákra, laborfoglalkozásokra és szakmai gyakorlatokra is. Ezért kéri arra a kormányzatot, hogy gondolja újra a szabályozást.