Napi tudomány: vajon van válasz arra, milyen nyelven könnyebb hazudni?

Gondoltatok már arra, hogy vajon az anyanyelvünkön vagy idegen nyelven füllentünk könnyebben? Megvan a tudományos válasz.

  • Eduline

Nem tippeltetek rosszul, ha az idegen nyelvet mondtátok.

Kognitív nézőpontból ugyanis az igazmondásnál komplexebb agyi művelet hamis állításokat közölni, eszerint az idegen nyelv nehezített terep a hazugsághoz - írja a hvg.hu. Pszichológiai oldalról nézve viszont kisebb érzelmi feszültséggel jár idegen nyelven mellébeszélni, mivel nagyobb érzelmi távolságot teremt a nem hazai pálya nyelvi szempontból.

Hazudni persze minden nyelven több idő, idegen nyelven azonban érezhetően csökkent a szükséges befektetett idő a kétféle válaszadás között - írja az oldal.

Hozzászólások

Nahalka István: „Ha a gyereket külön föl kell készíteni a középiskolai felvételire, akkor az nem egy jó rendszer”

Miközben évről évre hatalmas a túljelentkezés a hat- és nyolcosztályos gimnáziumokba, a PISA- eredmények alapján is a korai kiválasztás nem növeli a legjobb tanulók teljesítményét, viszont erősíti a társadalmi különbségeket. Nahalka István oktatáskutató kiemelte, hogy a hazai rendszer inkább a családi hátteret, mintsem a tehetséget jutalmazza.

@eduline.hu Évek óta, kitartóan kezdik minden szerdájukat egy közeli gyalogosátkelőn és emelik magasba a transzparenseket azok a pedagógusok, szülők, diákok és civilek, akik szerint a őket érintő társadalmi ügyekben nem történik változás – vagy legalábbis nem elég gyorsan. A legtöbben az oktatás lehetetlen helyzetét emelik ki. #zebraszerda #magyaroktatas #pedagogusok #kozoktatas ♬ original sound - eduline.hu