Jó hír az egyetemistáknak: szeptembertől is 3450 forintba kerül majd a BKV-bérlet

Szeptembertől sem emelkedik a budapesti diákbérletek ára, a következő tanévben is 3450 forintba kerülnek majd.

  • Eduline

Karácsony Gergely főpolgármester már múlt héten bejelentette, hogy Budapesten változatlan marad a BKK-jegyek és a bérletek ára, csak bizonyos – főleg turisták által vásárolt – termékek ára, valamint a pótdíjak összege emelkedik.

Kedden újabb Facebook-posztot tett ki arról, hogy 2014 óta nem emelkedtek a bérletárak. Ez azt jelenti, hogy a közoktatásban és a felsőoktatásban tanulók szeptembertől is ugyanannyiért vehetnek majd havi bérletet, mint eddig – egészen pontosan 3450 forintért.

A már lejárt, de a veszélyhelyzet miatt eddig használható diákigazolványok azonban már csak június 30-ig érvényesek.

Hozzászólások
@eduline.hu

Március 11-én ismét a Kossuth térre vonultak a kulturális szféra dolgozói. A tüntetésen egy egyetemi tanárként is dolgozó restaurátort kérdeztünk arról, mennyit keres, milyen munkát végez nap mint nap, és hogyan lehet ebből a fizetésből megélni Budapesten. #kkdsz #kulturalisdolgozok #restaurator #kultura #beremeles

♬ original sound - eduline.hu