Megvan, ki lesz a Tisza oktatási minisztere
Az új oktatási miniszter a Szegedi Tudományegyetemen diplomázott, de tanult a Sorbonne-on és tanított a Móricz Zsigmond Gimnáziumban is.
Ballagásra mindenki ugyanazt kapja: nagy csokor virág, sok lufi és jobban eleresztett családoknál szokás az ékszer/óra ajándékozás is. Ennél jobb ötleteink is vannak: mutatunk néhány személyesebb ajándékot.
Korábban már összeszedtünk néhány könnyen elkészíthető ballagási ajándékot, aminek minden tanár örülne. Most pedig mutatunk pár lehetőséget azoknak, akik egy ballagó diákot szeretnének meglepni valami személyesebbel.
Túlélőkészlet a főiskolára/egyetemre
Gyűjtsetek össze néhány dolgot - a konzervnyitótól kezdve, a zacskós levesen át, egészen az elemlámpáig -, aminek minden diák hasznát veheti a kollégiumban, majd ezeket tegyétek egy kosárkába és kössetek rá egy masnit. A praktikus ajándékokat mindenki szereti.
Montázs
Barátoknak, barátnőknek az egyik legjobb ajándék, ha kiválogattok néhány fotót az elmúlt évek sulis emlékei közül, és készítetek belőle egy montázst. A képen látható megoldáshoz egy fa lapra, madzagra és néhány csipeszre lesz szükségetek, de akár kartonpapírra is ragaszthatjátok a képeket.
Pénz kicsit máshogy
Ha mindenképpen pénzt szeretnétek adni a ballagónak, ezt is megtehetitek sokkal kreatívabban, mintha csak egyszerűen borítékban adnátok át a bankjegyeket. Vegyetek például egy villanykörtét a kreatív boltban és tegyétek abba a pénzt. De akár egy kisebb befőttesüvegbe is belecsavarhatjátok a bankjegyeket, amelynek a tetejére fekete papírból készíthettek olyan "kalapot", amilyet a diplomaosztókon szoktak viselni a végzősök.
Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről! |
Az új oktatási miniszter a Szegedi Tudományegyetemen diplomázott, de tanult a Sorbonne-on és tanított a Móricz Zsigmond Gimnáziumban is.
Történelem az irodalomban, költői hitvallás Babits költészetében – többek között ilyen témák is szerepeltek az érettségin magyarból az esszék között az elmúlt években. Összegyűjtöttük a legfontosabb tudnivalókat a magyarérettségi pontozásáról, a műértelmezésről és az esszéfeladatról.
A tankerületi rendszer felszámolásától az önálló oktatási minisztériumon át az egyetemi autonómia visszaállításáig radikális változásokat ígér a Tisza Párt. A kérdés már csak az, hogy ezekből mi valósulhat meg rövid időn belül, és melyik az, ami inkább hosszabb távú projekt.
Szalai Zoltán ma állománygyűlést hívott össze, mert sok dolgozó érdeklődött, hogy mi lesz az intézmény sorsa a választás után. Azt mondta, folytatják a munkát, nem terveznek leépítéseket, és mindenkit arra kért, dolgozzanak tovább a megszokott módon.
Az alsó tagozat végén a diákok mintegy 45 százaléka nem éri el a második képességszintet, vagyis lényegében funkcionális analfabéta a 2025-ös kompetenciamérés eredményei szerint.
„Egy perc alatt megoldjuk” – így nyilatkozott Magyar Péter februárban arról, hogy a magyar egyetemisták újra kaphassanak Erasmus-ösztöndíjat. Ezzel a magyar felsőoktatás egyik legégetőbb kérdését oldanák meg.
Tavaly a 71 ezer vizsgázóból több mint 500-an nem mentek át, közülük sokan a szóbelin nulláztak, de olyan is akadt, aki jó írásbeli eredmény ellenére bukott meg.