Különleges egyetemi szokások: ilyen gyűrűket hordanak a Soproni Egyetem hallgatói

A legtöbb egyetemen az intézmény lógójával ellátott pólókat, pulcsikat hordanak a diákok, de látni néhol szakos pólókat és egyéb használati tárgyakat is. Van néhány egyetem azonban az országban, ahol kari gyűrűt hordhatnak az egyetemisták. Mutatjuk, hogyan néznek ki ezek a különleges gyűrűk a Soproni Egyetemen.

  • Eduline

A Soproni Egyetem négy kara közül kettőről sikerült megtudnunk, milyen jelkép szerepel a kari gyűrűiken. A Benedek Elek Pedagógiai Karának két egymásba fonodó tulipán jelképe, így ez szerepel a kari gyűrűjükön is, amelyet többek között a gyógypedagógus és óvodapedagógus hallgatók is hordhatnak.

Eduline

Az Erdőmérnöki Kar egyetemistái tölgylevél szimbólumával ellátott gyűrűt viselhetnek. Ezek az ékszerek azonban nem csupán egyszerű gyűrűk, több elemből tevődnek össze. Azok a diákok, akik szétszedik, az összerakással már meggyűlhet a bajuk, ugyanis az ördöglakathoz hasonlító gyűrűket nehéz újra összerakni. A következő videón az erdészgyűrű összerakását nézhetitek meg, valóban nem véletlen, hogy külön videóban mutatják meg a trükköt.

Ti milyen további kari gyűrűket, vagy más különleges egyetemi jelképeket ismertek? Írjátok meg nekünk az [email protected] címre.

A Soproni Egyetem történetéről szóló cikkünket itt olvashatjátok el.

Öt dolog, amit lehet, hogy nem tudtál a szalagavatóról

Tudjátok, honnan ered a szalagavató, és hogy milyen szokásai voltak régen ennek az eseménynek? Nem csak a régi, a jelenlegi szokásokról is összegyűjtöttünk érdekességeket.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Hozzászólások

Már most 33 fokos sok tanterem, a szabályozás a hideget kezeli, a hőséget nem

Még mintegy három hét van hátra a 2025/2026-os tanévből, de már most sok iskolában 30-33 fokos tantermekben írják az utolsó témazárókat a diákok. A szellőztetés, a sötétítő, és a kereszthuzat a helyzeten nem sokat segít, klíma a visszajelzések alapján csak kevés helyen van. Ráadásul jogszabályok nem foglalkoznak azzal, hogy legfeljebb hány fok lehet a tanteremben.

Nem száz százalékban kapnák vissza az önkormányzatok az iskolákat – sem a tankerületeket, sem a Klebelsberg Központot nem akarja beszántani a kormány

Nem megszüntetni, hanem radikálisan átalakítani szeretné a kormány a Klebelsberg Központot és a tankerületi rendszert – ez hangzott el a szerdai sajtótájékoztatón. A tervek szerint az iskolaigazgatók nagyobb önállóságot kapnának, az önkormányzatoknak és helyi közösségeknek pedig ismét lehetne beleszólásuk az iskolák működésébe.

Egyértelműsítette Lannert Judit: nem lesznek iskolabezárások a kistelepüléseken, pedig soha nem született még ilyen kevés gyerek

Nem tervez a kormány kistelepülési iskolabezárásokat – erről beszélt Lannert Judit kedden az Országgyűlésben. A miniszter ugyanakkor arról is beszélt, hogy a demográfiai helyzet miatt hosszú távon át kell gondolni az iskolarendszer fenntarthatóságát. Szerinte vannak olyan járások Magyarországon, ahol évente már száz alatt van a megszülető gyerekek száma.