Így szerezhetitek be a nyári olvasmányokat sokkal olcsóbban

Ha nem mondanátok le arról, hogy hagyományos - papír - könyvet olvassatok, akkor mutatunk néhány alternatív megoldást arra, hogyan szerezhetitek meg a nyári olvasmányaitokat jóval olcsóbban a bolti árnál.

  • Eduline

Korábbi cikkünkben megmutattuk, hogy melyek azok a helyek, ahol ingyen hozzáférhettek a kötelező olvasmányokhoz online. Vannak azonban, akik nem szívesen mondanak le a klasszikus könyvolvasás élményéről, hozzájuk szólunk most, és ajánlunk olyat helyeket, ahol a szokásosnál olcsóbban beszerezhetik a könyveket.

Rukkola

Cserével is beszerezhetitek a kötelező olvasmányokat vagy bármilyen más könyvet, melyek elérhetőek a Rukkola oldalán. A felajánlott könyvekért pontokat kapsz, a pontokért pedig más könyvekhez juthatsz. A szabályokról és a regisztrációról bővebben itt olvashattok.

Nyitott könyvespolc

Különböző városokban fellelhető egy úgy nevezett nyitott könyvespolc, ahol szabadon levehettek róluk nektek tetsző könyvet, cserébe viszont a helyére kell raknotok egy sajátot, amire már nincs szükségetek.

Antikváriumok

Sokaknak külön élmény felkeresni és bóklászni a különböző antikváriumokban. Akiknek ez a lehetőség nem jutna az eszédbe, most szólunk, nézzétek meg a környéketeken milyen antikváriumok vannak, hátha még kincsekre is leltek.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Hozzászólások

A tantestület nem támogatta, Lannert Judit mégis kinevezte a csömöri iskolaigazgatót – a polgármester a döntés visszavonását kéri

Júniusban még úgy tűnt, húsz év után távozik a Csömöri Mátyás Király Általános Iskola igazgatója. A pedagógusok többsége nem támogatta Bátovszky János újabb vezetői megbízását, az oktatási miniszter először nem is nevezte ki, augusztusban azonban megváltoztatta korábbi döntését. Bátovszky végül újabb egy évre maradhat az iskola élén. A döntés ellen az önkormányzat, szülők és pedagógusok is tiltakoznak.

Mik azok a metakognitív képességek – és tanítani kell-e őket?

A pedagógiai szakirodalomban egyre gyakrabban találkozunk a „metakognitív képességek” kifejezéssel. A fogalom egyszerűen azt jelenti, hogy képesek vagyunk figyelni és irányítani saját gondolkodásunkat és tanulásunkat. Észrevesszük, ha valamit nem értünk, megpróbáljuk kitalálni, hogyan juthatunk tovább, ellenőrizzük, hogy sikerült-e, és ha szükséges, változtatunk.