Négy oldal a nyelvvizsgához: itt ingyenesen készülhettek a németre

Most összegyűjtöttünk nektek pár oldalt, amivel a különböző vizsgarészeket ismételhetitek át úgy, hogy közben el sem kell mozdulnotok a gép elől.

  • Csik Veronika

Ha a nyelvtan megy a legnehezebben, akkor a Babellel gyakorolhattok, de sajnos csak azok tudják használni, akik tudnak valamennyire angolul is, az ugyanis ez a közvetítőnyelv. A feladat egyszerű: helyes szavakat kell beírni a megadott mondatokba, a kifejezések kiejtését is megmutatja az oldal - így a szóbelire is gyakorolhattok. Addig nem léphettek a következő, nehezebb feladatra, amíg helyesen nem válaszoltok a kérdésre.

Ha a hallás utáni szövegértés a munums? Akkor a Deutsche Welle oldalán kifejezetten hallás utáni szövegértést tesztelő feladatokat találtok, de van olyan lecke is, amely a mindennapi kifejezésekkel, a hírekkel vagy éppen a ritka szavakkal foglalkozik. Videók, hanganyagok és szövegek alapján kell feladatokat megoldanotok, a tanfolyamokat ingyenes regisztráció után érhetitek el, de a honlapról akár feladatlapokat is kinyomtathattok.

Fordítás? Ez sem lehet gond, az alapszókincs gyakorlásában, valamint az aktív szókincs gyors bővítésében segít a magyar nyelven elérhető Deutsch Interaktiv.  5300 szót tartalmaz, amit több mint tízezer példamondattal tudtok gyakorolni.

Végül pedig, ha a szóbeli a gyenge pont, akkor (ha van német ismerősötök) a Skype-pal is remekül lehet a szóbelire készülni, de a The Mixxer oldalán németül beszélő felhasználókat is találtok, akik a német nyelvleckékért cserébe szívesen tanulnának más idegen nyelvet – például magyart. 

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Hozzászólások

Pedagógusok, dolgozók a szakképzésről: „Nem diákbarát, nem oktatóbarát, pedagógiailag meg öngól”

Lannert Judit szerint a szakképzés „stabil alapokon áll”, ezt az állítást azonban sorra vitatták a bejegyzése alatt megszólaló pedagógusok és szakemberek, szerintük a rendszer ezer sebből vérzik. A technikumi tanulók túlterheltségét, a duális képzés hiányosságait, a centrumrendszer túlzott központosítását, a bürokratikus terheket és az ösztöndíjrendszer problémáit emelték ki.

Miklós György: „Olyan nagy különbségek vannak egyes iskolák között, hogy még egy 5-ös osztályzat sem mindenhol ugyanazt jelenti”

A Szülői Hang képviselője és Nahalka István oktatáskutató szerint a középiskolai felvételi rendszer, valamint a hat- és nyolcosztályos gimnáziumok körüli vita valójában a magyar közoktatás mélyebb problémáira mutat rá. Úgy vélik, a szelekció addig nem szüntethető meg, amíg jelentős különbségek vannak az iskolák között, és sok család azért próbál jobb hírű intézményt találni gyermekének, mert nem bízik a helyi iskola színvonalában.

Először díjazták azokat az iskolákat, amelyek a legtöbbet tesznek a diákok egészségéért

Tizenegy iskola nyerte el idén először az Egészségtudatos Iskola címet és a vele járó pénzjutalmat. A programot életre hívó szakemberek szerint a fiatalok egészségtudatos szemléletének kialakítása nemcsak a család és az egészségügy, hanem az iskolák felelőssége is, ezért azokat az intézményeket ismerték el, amelyek kiemelt figyelmet fordítanak tanulóik testi, lelki és mentális jóllétére.

„A nyolcosztályos általános iskola olyan, mint az egykulcsos adórendszer: a háttérben a különböző érdekek már rég szétszedték”

Elavult évfolyamrendszer, a középiskolai rendszer kettéhasadása, a gyerek- és felnőttoktatás összemosása – többek között ezek a szakképzési rendszert érintő legnagyobb problémák, állítja Hana György humánökológus, közoktatási vezető. Szerinte fontos lenne, hogy a szakképzési vezetőket is bevonják a minisztériumi konzultációkba, ha a közoktatási rendszer módszeres fejlesztése a cél.

Ideiglenesen katolikus iskola működik a vitnyédi táborban

A vitnyéd-csermajori ingatlan jelenleg oktatási célokat szolgál, ugyanis a Győri Egyházmegye fenntartásában működő kapuvári Páli Szent Vince Katolikus Gimnázium, Általános Iskola és Óvoda használja saját épületének felújítása idején – közölte a vagyonkezelő Széchenyi István Egyetem.