Pukli István: Ne a gyereket igazítsuk az iskolarendszerhez
A korai szelekció helyett ideje volna a fejlődéslélektani szakaszokhoz igazítani az iskolarendszert.
Hamarosan újrakezdődik a nagy nyelvvizsga felkészülési időszak - mikor, ha nem a nyári szünetben? De bármi is legyen a motiváció az angol- és némettanulásra, most olyan ingyenes alkalmazást hoztunk nektek, amivel a szünetben is gyakorolhattok.
Most azoknak ajánlunk egy ingyenes alkalmazást, akik szeretnének interaktívan - de főleg tankönyvek nélkül - tanulni vagy gyakorolni, készülni a nyelvvizsgára. A jó hír, hogy nem csak a hazai vizsgákra készülhettek, az alkalmazás készítői szerint ugyanis ez az app hasznos lehet például az IELTS, TOEFL vagy akár a TOEIC vizsgákhoz szükséges készségek fejlesztéséhez is.

A Learn English Grammar appal az összes nyelvtani szerkezetet külön csoportosítva tanulhatjátok meg. Így például külön készülhettek a főnevekből, elöljárókból, melléknevekből, igeidőkből vagy szókapcsolatokból és az igékből is. Ha egy-egy témát átnéztetek, a leckék végén gyakorló feladatokat is találhattok, tesztekkel mérhetitek fel, mennyi ragadt meg és mit kellene még ismételni. Ha nyelvtanulás alatt is az az egyik központi kérdés, hogy "de miért?", akkor is van egy jó hírünk: leírásokat és magyarázatokat is olvashattok az egyes nyelvtani kérédsek mellett.
Ha kíváncsiak vagytok, hogyan tanulhattok az alkalmazással, itt letölthetitek.
Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről! |
A korai szelekció helyett ideje volna a fejlődéslélektani szakaszokhoz igazítani az iskolarendszert.
A mindenkori garantált bérminimum szintjére emelnék a doktoranduszi ösztöndíjat egy újonnan alakult, alulról szerveződő doktoranduszcsoport tagjai. Nyílt levelükben azt követelik, hogy a jelenleg havi 140 ezer forintos alapösztöndíj helyett minden PhD-hallgató legalább havi bruttó 373 200 forint támogatást kapjon.
A magyar oktatás egyik legnagyobb problémájának azt tartja Lovász László matematikus, a Magyar Tudományos Akadémia korábbi elnöke, hogy a gyerekeknek egyre korábban kell versenybe szállniuk a jobb iskolákért. Szerinte a jelenlegi rendszer túl nagy nyomást helyez a diákokra, miközben a legtöbb tehetség ilyen fiatal korban még nem mérhető fel.
A magyar közélet egyik visszatérő problémája, hogy a vitákban hajlamosak vagyunk a másik oldalt nem egyszerűen ellenfélnek, hanem ellenségnek tekinteni. Ez a gondolkodásmód lassan átitatja az oktatásról, a közéletről és a közintézményekről szóló beszélgetéseket is. Pedig a demokrácia lényege éppen az, hogy az egyet nem értés nem zárja ki az együttműködést. A magyar társadalom polgárosodása történelmi léptékben még mindig folyamatban van. A szabadság, az autonómia és a felelősség viszonya sokszor nem stabil kulturális tapasztalat, hanem tanulási folyamat. Ez az oktatásban különösen jól látszik.
A miniszter bejelentette: megnyíltak a pályázatok a felsőoktatási intézményeket fenntartó alapítványok kuratóriumi és felügyelőbizottsági tagságaira.
A parti beépítések, a pusztuló nádasok, a klímaváltozás, a vegyi anyagok és még a horgászok etetőanyagai is hozzájárulnak ahhoz, hogy a Balaton ökológiai egyensúlya egyre sérülékenyebb legyen.
A szociális és családügyi miniszter ezt Facebook-posztjában erősítette meg.
Mutatjuk, hol lesz a hivatalos budapesti ponthatárváró buli.