Egyre több az SNI-s tanuló, miközben továbbra is kevés a praktizáló gyógypedagógus
Egy év alatt négyezerrel nőtt az általános iskolás korú SNI-s gyerekek száma, vagyis jelenleg egy fejlesztéssel foglalkozó pedagógusra körülbelül 10 gyerek jut.
Külföldre mentek nyaralni, és szívesen felkészülnétek az adott ország nyelvének legfontosabb kifejezéseiből? Ezzel az appal megtehetitek.
Ezzel az appal angolul, spanyolul, németül, kínaiul, franciául, oroszul, vagy további 28 nyelven tanulhattok ingyenesen, sőt még internet sem kell hozzá, hiszen az app offline is működik.
Ha szeretnétek belekezdeni egy új nyelvbe, de nem akartok egy tanfolyamra beülni, vagy csak felfrissítenétek a már korábban tanultakat, akkor ez az alkalmazás nektek is jó jöhet.

A FunEasyLearn ugyanis egy szókincsfejlesztő app, mindig egy adott téma köré vannak felépítve a feladatok. Így az alkalmazásban 20 témában és 120 altémában kategorizálva megtalálhatjátok a mindennapi kommunikációhoz vagy akár az utazáshoz használt legfontosabb kifejezéseket.
Nyelvtanulás a nyári szünetben? Itt egy ingyenes app, amivel hétköznapi beszélgetésekből tanulhattok
Nyelvtanulásra fordítanátok a nyári szünetben felszabadult temérdek időt? Ezzel az alkalmazással hétköznapi beszélgetések során gyakorolhatjátok a nyelvet.
Az első lépések között kiválasztatjátok, milyen nyelveken szeretnétek tanulni és azt is, hogy mi legyen a közvetítő nyelvetek. Ezt követően különböző témák közül válogathattok. Az adott témakörben pedig különböző kifejezésekkel fejleszthetitek a szókincseteket.
Az egyes szavaknál és kifejezéseknél meghallgathatjátok a kiejtést (akár lassabban is) és a hozzájuk kapcsolódó fontos szavakat is megtaláljátok. Ha ezzel megvagytok, a már megtanult és begyakorolt szavakkal különböző feladatokat is megoldhattok.
| Tetszett a cikk? Iratkozz fel hírlevelünkre |
Ha szeretnéd megkapni legfrissebb cikkeinket az érettségiről, az egyetemi-főiskolai és a középiskolai felvételiről, ha érdekelnek a felsőoktatás, a közoktatás, a nyelvoktatás és a felnőttképzés legfontosabb változásai, iratkozz fel hírleveleinkre. |
Egy év alatt négyezerrel nőtt az általános iskolás korú SNI-s gyerekek száma, vagyis jelenleg egy fejlesztéssel foglalkozó pedagógusra körülbelül 10 gyerek jut.
Júniusban még úgy tűnt, húsz év után távozik a Csömöri Mátyás Király Általános Iskola igazgatója. A pedagógusok többsége nem támogatta Bátovszky János újabb vezetői megbízását, az oktatási miniszter először nem is nevezte ki, augusztusban azonban megváltoztatta korábbi döntését. Bátovszky végül újabb egy évre maradhat az iskola élén. A döntés ellen az önkormányzat, szülők és pedagógusok is tiltakoznak.
A pedagógiai szakirodalomban egyre gyakrabban találkozunk a „metakognitív képességek” kifejezéssel. A fogalom egyszerűen azt jelenti, hogy képesek vagyunk figyelni és irányítani saját gondolkodásunkat és tanulásunkat. Észrevesszük, ha valamit nem értünk, megpróbáljuk kitalálni, hogyan juthatunk tovább, ellenőrizzük, hogy sikerült-e, és ha szükséges, változtatunk.
Két évvel meghosszabbította a kormány azt az átmeneti lehetőséget, amely alapján bizonyos sportszakmai végzettséggel rendelkező szakemberek is taníthatnak testnevelést, ha az iskola megfelelő végzettségű és szakképzettségű pedagógussal nem tudja megszervezni a mindennapos testnevelést.
@eduline.hu Mennyiből tud ma megélni egy egyetemista? #penzugyitudatossag #szponzoralttartalom #raiffeisen #magyartiktok #fy
♬ eredeti hang - eduline.hu
Augusztus 18-án újabb egyeztetést tartottak a szakképzés helyzetéről, amelyen Naderi Zsuzsanna, szakképzésért és felnőttkori tanulásért felelős államtitkár, valamint a minisztérium jogi és szakképzési területének képviselői is részt vettek.
Elsőként az alsó tagozatos osztályokat indítanák el, és terveik között szerepel a másik két bezárt iskola újranyitása is.
A kormány hivatalosan visszavonta a Pázmány Campus beruházásának kiemelt státuszát. Pikó András, Józsefváros polgármestere szerint ezzel biztossá vált, hogy a beruházás az eredetileg tervezett formájában nem valósul meg.
Szeptember 4-ig várják az adományokat.