Napi Gazdaság: csökkent a nyelviskolák forgalma

Az elmúlt egy-másfél évben legalább 20 százalékkal esett vissza a nyelviskolák forgalma - írta hétfői számában a Napi Gazdaság.

  • Eduline

Javában tart a beiratkozási időszak, pontos adatok majd szeptemberben állnak rendelkezésre, de az már látszik, hogy az előző szemeszterhez képest is 10 százalékos lehet a visszaesés a lakossági tanfolyamok terén - mondta a lapnak Szemes Gábor, a London Stúdió Nyelvoktató Kft. ügyvezetője.

A korábbi drasztikus keresletcsökkenés után lassan, de élénkül az érdeklődés a cégek által szervezett tanfolyamokra - mondta el a Napi Gazdaságnak Rozgonyi Zoltán, a Nyelviskolák Szakmai Egyesületének elnöke.

A válság nem tizedelte meg az iskolákat: 90-95 százalékuk alkalmazkodott a helyzethez, ahol tudták, csökkentették a költségeiket, és talpon maradtak.

 

mti
Hozzászólások

Hiába sokszoros a túljelentkezés, évek óta gyakorlatilag ugyanannyi a férőhely a hat-és nyolcévfolyamos gimnáziumokban

25 962 diák tanult hat-vagy nyolcosztályos gimnáziumban a 2024/2025-ben, amely nagyjából megegyezik az előző tanévek adataival – derült ki a KSH adataiból. Annak ellenére nem emelkedett a férőhelyek száma, hogy a „kisgimnáziumi” férőhelyek után óriási az igény. A tavalyi felvételi eljárásban volt olyan topgimnázium, ahol az egyik tagozatra mintegy tízszeres volt a túljelentkezés.