Tényleg felfegyverzik a tanárokat a véres iskolai ámokfutás után

Florida szövetségi állam szenátusa elutasította a támadófegyverek tilalmát, és megszavazta azt, hogy felfegyverezzék az iskolai tanárokat - adta hírül az Inforádió.

  • Eduline
Túry Gergely

Hiába tüntetnek az amerikai diákok, a szenátorok magukévá tették Donald Trump elnök sokat bírált ötletét arról, hogy fegyverezzék fel a tanárokat - adta hírül az Inforádió.

A szenátorok leszavazták azt a törvénymódosítást, amely megtiltotta volna a gyorstüzelő fegyverek tartását és a tanárok felfegyverzését, bár két republikánus törvényhozó támogatta a demokraták indítványát. Így 20-an szavaztak a javaslat ellen, míg 17-en mellette.

A tervezet 18 évről 21 évre emeli a puskák és karabélyok vásárlási korhatárát. Tiltják majd Floridában az olyan módosító eszközök árusítását, amelyek segítségével automata fegyverré változtathatók a félautomata fegyverek. A törvény továbbá 400 millió dollárt különít majd el az iskolai mentálhigiénés ellátás javítására.

Kiverte a biztosítékot Trump ötlete a tanárok felfegyverzéséről

Rendőrségi szervezet is ellenzi Donald Trump amerikai elnök azon javaslatát, hogy a tanárokat és az iskolai személyzetet is fegyverezzék fel az iskolai lövöldözések megakadályozására. Az oktatási intézményekben szolgálatot teljesítő rendőrtisztek országos szövetsége (NASRO) csütörtök este közleményben foglalt állást az elnök javaslata ellen. A mintegy 4500 tagot számláló szervezet különleges kiképzést tart olyan rendőröknek, akik oktatási intézményekben teljesítenek szolgálatot.

Hozzászólások

145 újonnan engedélyezett tankönyv kerül a kínálatba, augusztus végétől rendelhetnek belőlük az iskolák

Több mint 100 kiadvány tankönyvvé nyilvánítása zárult le sikeresen, így ezekkel is bővül az iskolák számára elérhető tankönyvkínálat. Az intézményeknek az áprilisi rendeléseiket sem kell módosítaniuk: az újonnan engedélyezett kiadványokat augusztus 24. és szeptember 15. között, pótrendelésben kérhetik – közölte Lannert Judit egy Facebook-bejegyzésben.