Öt gondolat, ami minden végzős középiskolás agyán átfut a következő hónapokban

Lassan, de biztosan közeledik az érettségi, a ballagás és az egyetem. Bárhogyan is számolgatunk, már csak pár hónap van a 2017/2018-as tanévből, egyben sokak utolsó középiskolás évéből is.

  • Eduline
pixabay

Pontszámolgatás és tanácstalanság? Igen, van, eljön ez az időszak is. Végülis fontos döntés előtt álltok.

Gyűlnek a kifogások is, ahogy közeledik a május.

Rádöbbentek, hogy lesznek, akik külföldre vagy más városba mennek egyetemre. Vége a közös buliknak?

Elképzelitek, hogy milyen lesz az egyetem 

első éve,

a hétköznapok,

... és milyen lesz külön lakni.

Ezeken a képeken röhög az internet: 5 mém, amely minden végzősre igaz

A középiskola utolsó éve időnként a mémgyárosokat is megihleti. Ismerős, ugye? A mondat, amellyel az összes végzőst ki lehetne kergetni a világból. Amikor már csak egy témazáró/egy érettségi vizsga/egy nyelvvizsga választott el a középiskola végétől... és sikerült. Ami a középiskola utolsó évében egyértelműnek tűnik? Az néhány hónappal később már nem is lesz annyira tuti terv.

Hozzászólások

„Mi nem az íróasztal mellől hoztuk ezeket a döntéseket” – megszavazta a parlament az iskolakezdési támogatást

Elfogadta az Országgyűlés az iskolakezdési támogatásról szóló törvényjavaslatot, amit parlamenti vita előzött meg. Az ellenzék nehezményezte, hogy nincsenek jól meghatározva a jogosultsági feltételek és számos rászoruló család kimarad a támogatásból. A kormánypárt képviselői hangsúlyozták, hogy a támogatás szabályait szakmai egyeztetések alapján dolgozták ki, a rendszer nem tökéletes, de lehet rajta fejleszteni.