PDSZ: késik a tanárok útiköltség-támogatása

Nem fizette ki időben a pedagógusok útiköltség-térítését a Klebelsberg-központ - közölte a Pedagógusok Demokratikus...

  • Eduline
Fazekas István

Nem fizette ki időben a pedagógusok útiköltség-térítését a Klebelsberg-központ - közölte a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ).

"Meggyőződésünk, hogy a Kebelsberg Intézményfenntartó nem azért működik rosszul, nem azért sért jogot, mert vezetője, annak munkatársai szakmailag alkalmatlanok lennének feladatuk elvégzésére. Mindennapi tapasztalatunk az, hogy az ott dolgozók mindent megtesznek annak érdekében, hogy munkájukat hiba nélkül lássák el. Mégsem sikerül. Nem is sikerülhet, mert maga a rendszer rossz, életképtelen. Lehet toldozgatni, javítgatni, a foltok szakadásait újabb foltokkal elfedni. A koncepció hibái azonban eltüntethetetlenek" - írta közleményében a PDSZ, hozzátéve: a Klebelsberg-központot meg kell szüntetni.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Hozzászólások

A tantestület nem támogatta, Lannert Judit mégis kinevezte a csömöri iskolaigazgatót – a polgármester a döntés visszavonását kéri

Júniusban még úgy tűnt, húsz év után távozik a Csömöri Mátyás Király Általános Iskola igazgatója. A pedagógusok többsége nem támogatta Bátovszky János újabb vezetői megbízását, az oktatási miniszter először nem is nevezte ki, augusztusban azonban megváltoztatta korábbi döntését. Bátovszky végül újabb egy évre maradhat az iskola élén. A döntés ellen az önkormányzat, szülők és pedagógusok is tiltakoznak.

Mik azok a metakognitív képességek – és tanítani kell-e őket?

A pedagógiai szakirodalomban egyre gyakrabban találkozunk a „metakognitív képességek” kifejezéssel. A fogalom egyszerűen azt jelenti, hogy képesek vagyunk figyelni és irányítani saját gondolkodásunkat és tanulásunkat. Észrevesszük, ha valamit nem értünk, megpróbáljuk kitalálni, hogyan juthatunk tovább, ellenőrizzük, hogy sikerült-e, és ha szükséges, változtatunk.