Kukacot talált az iskolai ebédben egy dunakeszi középiskolás

Kukacot talált a menzán ebédre kapott mákos tésztában egy dunakeszi középiskolás, a tányéron gyümölcsmoly lárvája volt.

  • Eduline

A TV2 híradójának beszámolója szerint több iskolában is találtak ilyet a gyerekek az ebédjükben.

A felvételt készítő gimnazista édesanyja azt mondta, a fia már ette az ételt, amikor észrevette a fehér mozgó lárvát az ebédben. Telefonjával videót készített róla, és azt feltöltötte a Facebookra.

A kukacos étel miatt bejelentést tettek, az ügyet kivizsgálták. "Az ebédhez szilvát is adtak, valószínűsíthető, hogy a szilváról a gyümölcsmoly lárvája kerülhetett az ételre" - mondta Incze Miklós, a Pest megyei kormányhivatal állatorvosa.

Már az ebédre sem jut elég idő az iskolákban? Tiltakozik az egyik szülői szervezet

"Gyermekétkeztetés embertelen körülmények között? Behajtják, majd kihajtják a gyerekeket az iskolai menzákról, mert nincs idő a nyugodt étkezésre" - írja közleményében a Fővárosi Szülők Egyesülete a Gyermekekért hétfői közleményében. Az egyesület azt írja, a törvény értelmében a helyi önkormányzatok feladata az óvodás kisgyermekek és az iskolába járó tanulók napi háromszori étkeztetésének biztosítása (meleg ebéd, tízórai és uzsonna).

Hozzászólások

A tantestület nem támogatta, Lannert Judit mégis kinevezte a csömöri iskolaigazgatót – a polgármester a döntés visszavonását kéri

Júniusban még úgy tűnt, húsz év után távozik a Csömöri Mátyás Király Általános Iskola igazgatója. A pedagógusok többsége nem támogatta Bátovszky János újabb vezetői megbízását, az oktatási miniszter először nem is nevezte ki, augusztusban azonban megváltoztatta korábbi döntését. Bátovszky végül újabb egy évre maradhat az iskola élén. A döntés ellen az önkormányzat, szülők és pedagógusok is tiltakoznak.

Mik azok a metakognitív képességek – és tanítani kell-e őket?

A pedagógiai szakirodalomban egyre gyakrabban találkozunk a „metakognitív képességek” kifejezéssel. A fogalom egyszerűen azt jelenti, hogy képesek vagyunk figyelni és irányítani saját gondolkodásunkat és tanulásunkat. Észrevesszük, ha valamit nem értünk, megpróbáljuk kitalálni, hogyan juthatunk tovább, ellenőrizzük, hogy sikerült-e, és ha szükséges, változtatunk.